Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Siatkarskie emocje na Mazurach

Siatkarskie emocje na Mazurach

Inne | 01 lipca 2013 11:21 | Marta Tuszyńska
Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej
Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej

Ten tydzień będzie pełen siatkarskich emocji i to wcale nie dzięki rozgrywkom Ligi Światowej. Stare Jabłonki między 1 a 7 lipca będą gościły najlepszych siatkarzy plażowych z całego globu jako organizator tegorocznych Mistrzostw Świata. Wśród nich znajdą się również głodni medalu Polacy. Czy doping polskiej publiczności pomoże? Okaże się już niedługo.

Mecze tegorocznych Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej będą odbywały się na terenie Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, gdzie już od 15 lat organizowane są zawody siatkówki plażowej, jednak znacznie mniejszej rangi niż teraz. Na zawody czeka 7 boisk, które wypełni ponad 2,1 tys. ton piasku. Stadion główny może pomieścić aż 9 tysięcy widzów, którzy będą oglądać 192 najlepszych zawodników z całego świata, zarówno pań jak i panów, którzy zagrają o pulę nagród wynoszącą 1 mln dolarów.

 

         

Już sama część artystyczna związana z rozpoczęciem mistrzostw robi wrażenie. Największą atrakcją ma być boisko na wodzie, gdzie mecze pokazowe zostaną rozegrane ze specjalnym udziałem skoczków narciarskich! Sam dyrektor MŚ Tomasz Dowgiałło śmiał się, że najczęściej zadawane mu pytanie związane z boiskiem brzmi - Co się stanie, gdy piłka wleci do wody? - Podobno zostanie ich przygotowanych aż 20 i będą wyciągane z wody, o ile jakiś kibic nie zdąży przed ekipą ratowników. Będą też koncerty (m.in. Kamila Bednarka i Eweliny Lisowskiej), gotowanie na żywo z Karolem Okrasą, a także zajęcia z siatkówki plażowej dla dzieci prowadzone przez zawodowych siatkarzy. I to wszystko będzie się działo na wsi, która liczy… 700 mieszkańców! W tym roku mamy do czynienia z przełomem w formule zawodów. Organizowane dotychczas w wielkich metropoliach jak Rzym, Berlin czy Rio de Janeiro, przenoszą się do Krainy Tysiąca Jezior.


Kto będzie reprezentował nasz kraj w zawodach? Aż 7 duetów, cztery męskie i trzy żeńskie. Te, na których sukcesy liczymy najbardziej to Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy pokazali na co ich stać na Olimpiadzie w Londynie (V miejsce) oraz Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Od 9 czerwca do tego grona możemy dołączyć jeszcze jeden duet – Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, którzy właśnie wtedy zdobyli złoty medal mistrzostw świata do lat 23, pokonując Brazylijczyków.


Nasze polskie Mazury i, miejmy nadzieję, wspaniałe widowisko sportowe będzie mogło obejrzeć aż 1,65 mld widzów z ponad 130 krajów pięciu kontynentów! Jeśli planujecie wakacje w okolicach Starych Jabłonek, możecie zobaczyć to wszystko na żywo, więc nie wahajcie się. Kupujcie bilety, kibicujcie i bawcie się siatkówką na najwyższym poziomie!

Kategoria: Inne
Komentarze (0)