Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne LŚ 2013: Co się dzieje w grupach? (podsumowanie piątego tygodnia)

LŚ 2013: Co się dzieje w grupach? (podsumowanie piątego tygodnia)

Inne | 02 lipca 2013 08:46 | Kamil Skrok

fot. fivb.org

Grupa A – Na zmianę lidera nadszedł czas
Pierwszym meczem z tej grupy było spotkanie Brazylii oraz Francji, wszystko rozgrywało się w Sao Paulo (Brazylia). Większość osób przypuszczało, że Canarinhos poradzą sobie bez większych problemów… a jednak! Po zaciętym 5setowym boju, podopieczni Rezende, ledwo co zwyciężyli w tym spotkaniu. Ich trójkolorowi przeciwnicy okazali się naprawdę silni.
W meczu USA – Bułgaria to ci pierwsi zupełnie zdominowali rywalów, wygrywając szybko 3:0
i zapewniając sobie 3 punkty, Amerykanie pokazali prawdziwą moc.
Pierwszy mecz Polska – Argentyna, o którym możecie przeczytać TUTAJ, okazał się bardzo ważny dla Biało-Czerwonych, gdyż dał im nadzieję na awans do dalszych etapów rozgrywek. 3:2 dla naszego zespołu.
Jak odwrócić losy o 180o? To na pewno wiedzą Bułgarzy, którzy w drugim meczu pokonali Stany Zjednoczone, po 4 setach, dodatkowo zajmując miejsce lidera grupy!
Francuzi natomiast pokonali niezwyciężoną do tej pory Brazylię! To wielka niespodzianka w tej grupie! Spotkanie skończyło się 3:1, nikt nie był w stanie przeciwstawić się wciąż punktującemu Earvinowi Ngapethowi. Canarinhos oddają fotel lidera.
W niedzielę po raz kolejny mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa Polaków, o tym TUTAJ, którzy podejmując Argentyńczyków w Gdańsku, nie oddali im ani jednego, cennego punktu! Biało-Czerwoni grali jak z nut, każdy z zawodników perfekcyjnie robił to, co do niego należy.

 

Grupa B – Niespodziewane niespodzianki
Ogromnym zaskoczeniem było zwycięstwo w pierwszym meczu Iranu przeciwko liderom grupy, czyli Włochom. Mecz skończył się 3:1 dla podopiecznych Julio Velasco.
Kolejne spotkanie, Rosja – Kuba, okazało się kompletną dominacją reprezentacji leżącej na dwóch kontynentach, 3:0.
Następny mecz to triumf Niemców nad Serbami, którzy to wygrali pewnie 3:1, zdobywając kolejne, cenne punkty i plasując się na czwartym miejscu tabeli.
Wielką niespodzianką jest zwycięstwo w drugim meczu Kubańczyków nad Rosjanami! Bardzo młodzi zawodnicy sięgnęli po wygraną dzięki zmianach w ofensywie.
Kolejne dwa spotkania to tie-breaki, w których kolejno zwyciężali Włosi, a także Serbowie. Było to tym bardziej zaskoczenie, że obydwie drużyny wcześniej poniosły porażki.
To Włosi wciąż zajmują pozycję lidera w tej grupie, mając o jedno oczko więcej od Rosjan.

 

Grupa C – Holandia wciąż siedzi na fotelu lidera
Holendrzy gromią w obydwu spotkaniach Koreę, każdy mecz odbył się w czterech partiach. Liderzy grupy są nie do zatrzymania, mają aż 19 punktów na swoim koncie.
Druga para to Kanada – Finlandia i to właśnie ci pierwsi sięgnęli w obydwu meczach po zwycięstwo, nie dając Finom większych szans na obronę. Grali bardzo nietypowo, zadziwiając swoich rywali na przykład skutecznym blokiem. Mimo przypuszczeń większości osób – Finlandia nie pokazała się z najlepszej strony, gdyż Kanada była jak najbardziej w zasięgu ich możliwości.
Ostatnie spotkania to zwycięstwo w pierwszym meczu Portugalczyków nad Japończykami 3:1, zupełnie gromiąc ich w ostatniej partii, a także ich przegrana w drugim spotkaniu, podczas tie-breaku, kiedy to azjatycki zespół okazał się lepszy.
Holandia wciąż broni pozycji lidera, natomiast za nią plasuje się Kanada, która traci zaledwie jedno oczko do dominatorów grupy C.

 

Miejmy nadzieję, że kolejny tydzień przyniesie kibicom siatkówki jeszcze więcej emocji
i sportowych niespodzianek,
a może nawet odwróci losy, czy skrzyżuje szyki liderów grup. Przekonamy się już niebawem.

 

 

 

Kategoria: Inne
Komentarze (0)