Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Transfery #8 - Delecta Bydgoszcz

Transfery #8 - Delecta Bydgoszcz

Inne | 02 lipca 2013 13:53 | Kamil Skrok

fot. Kamil Strajch

Ilość transferów ważnych dla Plus Ligi w tym roku jest ogromna. Jedne są mniejsze i mają jedynie na celu przygotowanie składu za parę lat, ale są też takie, które mogą obrócić drużyny do góry nogami. Uważam, że sezon 2013/2014 za sprawą owych zmian może być dla kibiców pełen niespodzianek. Omówmy w skrócie najważniejsze transfery i rozważmy jakie skutki mogą mieć dla gry zespołu. Dzisiejszą ofiarą jest Delecta Bydgoszcz.

 

Zespół zaboleć może brak trenera, którzy udaje się do reprezentacji kobiet, mianowicie doświadczonego Piotra Makowskiego. Kolejnymi ciosami dla zespołu są: odejście Stephane’a Angtigi oraz Andrzeja Wrony, umacniających w przyszłym sezonie PGE Skrę Bełchatów. Drużyna traci także fenomenalnego atakującego – Dawida Konraskiego, który przyszłość spędzi w Asseco Resovii Rzeszów. Następną dużą stratą dla zespołu jest brak rozgrywającego – Michała Masnego oraz Piotra Lipińskiego, który w tym sezonie nieraz pokazał się ze swojej najlepszej strony. Klub opuszczają także Michał Dębie i Łukasz Owczar szukający klubu, a także Krzysztof Rejno, zasilający szeregi Stalu AZS Nysy.

 

Rolę trenera przejmie dotychczasowy drugi szkoleniowiec – Marian Karadas. Do klubu dołączą: Miłosz Zniszczoł z Effectora Kielce, Maikel Salas Moreno z hotVolleys Wiedeń, Yasser Portuondo – Kubańczyk, a także Jan Nowakowski oraz Bartosz Filipiak ze Spały. Swoją szansę będzie też miał, grający dotychczas w Młodej Delectcie - Piotr Sieńko, a wszystkie transfery zamyka, grający zeszły sezon we Francji – Bartosz Janeczek.

 

Kibice Delecty uważają, że dotychczasowy drugi trener, będzie sprawował się nawet lepiej od Piotra Makowskiego, w co szczerze wątpię – nie każdy może szkolić Reprezentację Polski, chociaż pomysły nowego szkoleniowca mogą okazać się asami z rękawa w czasie sezonu. Stanowisko Konarskiego zastąpi prawdopodobnie młody Bartosz Janeczek, jednak pełen pasji
i siły zawodnik. Przyjęcie Antigi może być nie do zastąpienia, chociaż 19letni Bartosz Filipak miał już 2 kontrakty w Bydgoszczy. Jeżeli nie on to z pewnością Yasser Portuondo – genialny przyjmujący z Kuby może spełniać ważną dla drużyny rolę w defensywie. Michała Masnego równie jak Francuza będzie bardzo trudno zastąpić, a jego miejsce zająć ma Piotr Sieńko, kolejny młody zawodnik, grający do tej pory w Młodej Delectcie lub bardzo doświadczony kubański rozgrywający Maikel Moreno Salas – wszystko okaże się podczas pierwszych paru treningów pod okiem szkoleniowca. Ja stawiam na obcokrajowca, który ma już na koncie wiele osiągnięć oraz masę pomysłów na grę. Środek po Andrzeju Wronie przejąć ma Miłosz Zniszczoł, zawodnik, który słynie z nietypowej gry i bardzo trudnych do odebrania kiwnięć.

 

Skład jest budowany tak naprawdę od zera. Większość zawodników z podstawowego składu odeszło, razem z trenerem, co może odwrócić losy drużyny. Na pewno będzie trudno, na pewno zespół musi ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Bardzo ciężko zastąpić jest zawodników klasy światowej, jednak może młode, pełne pomysłów głowy przedrą się przez doświadczonych rywali, może za 5 lat to o nich mówić będziemy jako zawodnicy o najwyższym poziomie. Wiele zależy od startu sezonu, motywacji i wiary w osiąganie najwyższych celów.

Kategoria: Inne
Komentarze (0)