Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne LŚ 2013: Najlepsi z najlepszych

LŚ 2013: Najlepsi z najlepszych

Inne | 03 lipca 2013 00:00 | Kamil Skrok

fot. fivb.org

„Łał, ależ oni są dobrzy” – takie myśli chodzą mi po głowie spoglądając w statystyki po kolejnym tygodniu rozgrywek pełnych emocji. Siła jaką pokazują indywidualni zawodnicy z całego świata przechodzi wszelkie oczekiwania, chociaż nie skończyła się nawet faza grupowa. Jest naprawdę dobrze, a prezentowany w tym roku poziom jest najwyższym z najwyższych, wielkie brawa
i wyrazy uznania należą się wszystkim graczom, biorącym udział w tegorocznej Lidze Światowej.

 

Najlepsi zdobywcy (punktujący)
Wśród najlepszych graczy dotychczas króluje Aleksandar Atanasijevic – Serb, były zawodnik bełchatowskiej SKRY. Ma aż 172 punkty na swoim koncie! To prawie 7 setów wygranych dzięki swoim umiejętnościom. Zaraz za nim plasuje się Ivan Zaytsev (Włoch) ze 167 oczkami oraz Ngapeth Earvin (Francuz), który zdobył ich 152. Z naszej reprezentacji na 24 miejscu umiejscowili się Bartosz Kurek, a także Zbigniew Bartman, mający na swoich kontach 86 punktów. Brawo!

 

Najlepsi bombardierzy (atakujący)
Tutaj, na samej górze uplasował się Holender – Wytze Kooistra, który ma aż 58,19% skuteczności, na 177 prób, zdobył aż 103 punkty, wyrazy uznania. Za nim lokatę zajął Kanadyjczyk – Dallas Soonias posiadający 53,98% skuteczności, a następnie po raz kolejny Ivan Zaytsev, mający 53,96% efektywności w swoim ataku. Z „naszych” na 21 miejscu znalazł się Bartosz Kurek, który po 5 weekendzie ma 46,43% skuteczności w swoich szybkich petardach.

 

Najlepsze ściany (blokujący)
Na pierwszy miejscu, bezapelacyjnie znalazł się fenomenalny irański gracz - Mousavi Eraghi Seyed Mohammad, który ma aż 1.27bloku/set. To bardzo znaczący wynik. Wielkie wyrazy uznania. Zaraz za nim uplasował się Podrascanin Marko – serbski środkowy, a następnie Kanadyjczyk - Simac Adam. Pierwszą dziesiątkę zamyka Marcin Możdżonek, który ma na swoim koncie 0.68bloku/set.

 

Najlepsi snajperzy (serwujący)
Pierwsze trzy miejsca to Bisset Astengo Yordan i Ferreira Alexandre, mający na koncie 15 asów, a także Aleksandar Atansijevic, który ma ich aż 16, jednak wykazuje mniejszą skuteczność, biorąc pod uwagę ilość rozegranych setów. Bardzo cieszy 5 lokata Bartosza Kurka, który posiada 12 asów serwisowych (0.43/set).

 

Najlepsi twardziele (broniący)
Tutaj króluje Brazylijczyk - da Silva Pedreira Junior Mario, zajmujący drugą lokatę Argentyńczyk – Alexis Gonzalez, a następnie Grebennikov Jenia z Francji. Na czwartej lokacie znajduje się Krzysztof Ignaczak, który w ostatnich meczach zrobił kawał dobrej roboty.

 

Najlepsi od brudnej roboty (przyjmujący)
Tutaj zdecydowanie panuje Paul Lotman, który ma fenomenalne 70.25% skuteczności
w przyjęciu
. Zaraz za nim znajduje się Lauri Kerminen z Finlandii, a temu po piętach depcze kolejny zawodnik z USA – Matthew Anderson. Biało-Czerwoni znajdują się poza zestawieniem, najlepiej wypada Krzysztof Ignaczak – 17 miejsce.

 

Najlepsi cudotwórcy (wystawiający)
Najlepiej jak do tej pory sprawuje się na rozegraniu Han Sun-Soo z Korei, zaraz za nim Mikko Esko z Finlandii, a ostatnie miejsce na podium zajmuje Łukasz Żygadło z Reprezentacji Polski! To wielkie osiągnięcie tego zawodnika, brawo!

 

W oparciu o powyższe statystyki można wywnioskować parę rzeczy:
1. Polacy poprawili swoje osiągnięcia indywidualne, nasi zawodnicy robią duże postępy z meczu na mecz, eliminując kolejne błędy. Oby tak dalej!
2. Wiele elementów trzeba jednak jeszcze dopracować, między innymi przyjęcie oraz atak.
3. Gracze z innych reprezentacji są bardzo dobrze przygotowani w wielu elementach, co daje im cenne punkty w grupie, przykładem mogą być na przykład Stany Zjednoczone.
4. Młodzi zawodnicy prezentują się fenomenalnie.
5. Wszystkie mecze odbywają się na wysokim poziomie i warto każdy z nich obejrzeć, nikt tutaj nie oddaje punktów za darmo.

6. Liga Światowa 2013 ukazuje całe piękno tego sportu… siatkówki, a zawodnicy dostarczają nam wielu, wspaniałych emocji.
 

Kategoria: Inne
Komentarze (0)