Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Inne Serbia ponownie nam pomoże!

Serbia ponownie nam pomoże!

Inne | 03 sierpnia 2013 13:42 | Kamil Skrok

fot. fivb.org

Wczoraj pisałem o tym, jak może przebiegać faza grupowa w wykonaniu Polaków w zbliżającej się wielkiej imprezie – Mistrzostwach Europy 2013. Już dzisiaj - 3 sierpnia - nasi reprezentanci rozpoczęli swoje przygotowania w Spale. Ogłoszono, że sparingpartnerem, który pomoże nam przygotować się do nadchodzących zawodów oraz sprawdzić nasze postępy będzie Serbia!

 

Jest to z pewnością wielkie wyzwanie dla naszej ekipy, ale zarazem duża możliwość sprawdzenia nowych taktyk i współpracy, ponieważ Serbowie to aktualni Mistrzowie Europy. W tym roku mieliśmy już szansę zagrać sparingi z tą drużyną, przed minioną , kiedy to w pierwszym spotkaniu wygraliśmy 3:1, a w kolejnym tyle samo przegraliśmy. Myślę, że owe sparingi dały do myślenia zarówno zawodnikom oraz szkoleniowcom.

 

Uważam, że mecze, które odbędą się na przełomie sierpnia oraz września będą dużym wyzwaniem dla obu drużyn i podejdą do tego na poważnie, wystawiając mocne składy. Waga Mistrzostw Europy jest naprawdę duża, odbywają się co 2 lata, a więc zdobycie najwyższej lokaty daje zawodnikom tytuł na kolejne 24 miesiące, a Serbowie z pewnością są bardzo zdeterminowani, aby swoje mistrzostwo utrzymać.

 

Miejmy nadzieję, że tym razem Reprezentacja Polski wyciągnie duże wnioski z obydwu meczy i skłoni do ewentualnych zmian w taktyce oraz sprawi, że zawodnicy skupią się przed samym startem ME na samodoskonaleniu oraz poprawie swoich niedociągnięć.

 

Serbowie słyną z bardzo dobrego ataku, regularności oraz bloku, co w ostatnim okresie stanowiło dla naszej drużyny wielkie problemy. Atakujący nie mogli przedrzeć się przez blok rywali, przyjmujący utrzymać obrony na wysokiej skuteczności, a z kolei rozgrywający miał trudności ze zgubieniem „ściany” przeciwnika. Dodatkowo regularność w odbiorze Serbów może stanowić gwóźdź do trumny podopiecznych Anastasiego. Z drugiej strony Biało-Czerwoni mają także wiele atutów, które pozwalają na dominacje nad przeciwnikiem – często są to zaskakujące zagrania, takie jak krótka z drugiej linii.

 

Myślę, że będziemy mogli oglądać naprawdę świetne widowiska, pełne emocji oraz niespodzianek (w końcu obejrzymy też paru nowych zawodników) i stanowić będą przedsmak przed Mistrzostwami Europy, które mogą zarówno przywrócić Polaków na właściwe miejsce na górze tabeli, jak i zepchnąć w dół. Miejmy nadzieję, że mecze sparingowe z Serbią dadzą do myślenia polskiej drużynie i na parę tygodni przed turniejem sprawią, że reprezentanci poprawią ostatnie niedociągnięcia.
 

Kategoria: Inne
Komentarze (0)