Sport4fans.pl Koszykówka Jeden krok od linii mety

Jeden krok od linii mety

Koszykówka | 24 sierpnia 2014 21:32 | Natalia Wątroba
Adam Waczyński

Polska pokonała Luksemburg 100:64 w piątym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2015. Niedzielny mecz był to dość zwariowany. Zaczął się od niespodziewanego prowadzenia Luksemburgu, ale skończył się tak jak spodziewali się tego eksperci.

Początek meczu nie należał do naszych reprezentantów. Wiele błędów w obronie oraz brak kontrolowania gry miało dość fatalny skutek. Na prowadzenie wyszli nasi rywale. Zaraz po przerwie na żądanie dla Mike'a Taylora, na parkiecie zameldowali się w pełnej gotowości: Ponitka, Kulig i Łączyński którzy ruszyli grę naszego zespołu. Pomału, bo pomału ale Biało- Czerwoni wychodzili na prowadzenie. Nasi rywale podczas drugiej kwarty szukali rozwiązania na przeprowadzenie szybkiej akcji, jednak ilość niecelnych rzutów, była ich największy mankament. Oprócz wysokiego zwycięstwa, cieszy fakt powrotu na parkiet Przemysława Karnowskiego, który po długiej chorobie rozegrał dobre spotkanie. Końcówka pierwszej połowy była efektowna. Piękne dwie trójki pozwoliły ożywić fanów basketu. Druga połowa spotkania przebiegała bardzo spokojnie. Polska kontrolowała mecz do ostatnich sekund.

Polska - Luksemburg 100:64 (14:17, 26:11, 30:18, 30:18)

Kategoria: Koszykówka