Sport4fans.pl Koszykówka Charakterna Stal. Wygrali dla Kowala!

Charakterna Stal. Wygrali dla Kowala!

Koszykówka | 01 grudnia 2015 02:04 | Hubert Błaszczyk
Zagrali dla Andrzeja Kowalczyka!

Czwarte zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Zawodnicy Zorana Sretenovica pokonali w derbowym pojedynku WKS Śląsk Wrocław 87:82. – Pokazaliśmy, że w domowej hali żadnemu przeciwnikowi nie będzie łatwo. Wcześniej przegraliśmy dwa mecze. Nie ma sensu na gorąco oceniać tego pojedynku. Chcieliśmy wygrać dla Andrzeja Kowalczyka. To było dla niego – mówił na pomeczowej konferencji Serb prowadzący Stalówkę.

Zwycięstwo nie przyszło jednak Stali łatwo. Śląsk po ubiegłotygodniowej porażce z Anwilem Włocławek przyjechał do Ostrowa Wielkopolskiego bardzo zmotywowany i w pierwszej połowie był dla ostrowian bardzo trudnym rywalem. Przyjezdni nie potrafili odskoczyć na większą liczbę punktów na własne życzenie. Fatalnie egzekwowali rzuty wolne (do przerwy zaledwie 52%, w całym meczu 58%).

W drugiej połowie Stal zagrała bardzo ofiarnie w obronie, nie pozwalając Śląskowi na zbyt wiele na atakowanej tablicy. W kluczowym momencie spotkania trzech rzutów wolnych nie trafił faulowany Rashad Madden (zaledwie 5/9 za 1). Ta sytuacja dodała wiatru w żagle ostrowianom. W końcówce ciężar gry na swoje barki wzięli doświadczeni – Curtis Millage i Marcin Sroka. Pierwszy trzymał wynik efektownymi wjazdami, a drugi trafił dwie ważne trójki i zachował zimną krew na linii rzutów wolnych. Mecz ze Śląskiem był przełomowy dla Sroki, który po udanym początku sezonu notował słabsze występy. W poniedziałek znów był bohaterem Stali.

Oceniając poniedziałkowy pojedynek nie można nie wspomnieć o Alexisie Wangmene. Kameruńczyk idealnie wkomponował się w ostrowski zespół. W poniedziałek rozegrał swoje najlepsze spotkanie w polskiej lidze. Zdobył 18 punktów, zebrał 10 piłek i rozdał 4 bloki. Wangmene wniósł jednak do zespołu dużo więcej niż tylko świetne statystyki – pozytywną energię, którą emanują razem z Millagem. Ta przenosi się na pozostałych członków BM Slam Stal. To zespół pełną gębą, przed którym powinny drżeć wszystkie drużyny Tauron Basket Ligi.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Śląsk Wrocław 87:82

Kategoria: Koszykówka