Sport4fans.pl Koszykówka Sensacja! Stelmet Zielona Góra w ćwierćfinale Eurocup!
Stelmet zagrał fantastycznie w Kazaniu.

Sensacja! Stelmet Zielona Góra w ćwierćfinale Eurocup!

Koszykówka | 02 marca 2016 19:04 | Hubert Błaszczyk

Wielki sukces koszykarzy Stelmetu Zielona Góra. Aktualni mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe Uniks Kazań 71:54. Środowe zwycięstwo pozwoliło im zniwelować straty z pierwszego spotkania i awansować do ćwierćfinału Eurocup. Fantastyczne spotkanie w ataku zagrali Dee Bost i Mateusz Ponitka, którzy w sumie zdobyli 35 punktów.

Gra w ataku Stelmetu była ważna, ale najważniejsza była postawa zielonogórzan w defensywie. Aktywna obrona sprawiła, że Uniks popełnił aż 24 straty. To właśnie po nich Stelmet wyprowadzał zabójcze kontry, które na punkty zamieniali Ponitka i Bost. Przy aktywnej obronie mistrzów Polski zupełnie nie poradził sobie Keith Langford. Lider gospodarzy zdobył zaledwie 6 punktów.

Pierwsza połowa nie zapowiadała sukcesu Stelmetu. Zielonogórzanie dobrze grali w obronie, ale mieli problemy w ataku. Nie trafiali rzutów trzypunktowych, a ściśle kryty był Mateusz Ponitka. Obie rzeczy zmieniły się po przerwie. Za trzy rzucali Bost, Ponitka, Koszarek i Zamojski. Rosjanie zupełnie nie radzili sobie z aktywnym Ponitką, który zdobywał punkty z różnych pozycji. Uaktywnienie się lidera Stelmetu było kluczem do zwycięstwa.

Wygrana w Kazaniu to ogromny sukces mistrzów Polski. Uniks to zespół zbudowany za ogromne pieniądze. W rozgrywkach Eurocupu zawodnicy Jewgienija Paszutina ponieśli do środy zaledwie jedną porażkę. Wygrali wszystkie sześć spotkań w poprzedniej fazie. Dla odmiany Stelmet awansował do fazy pucharowej rzutem na taśmę, wygraną w Walencji. Teraz nie ma to jednak najmniejszego znaczenia. Polski zespół w ćwierćfinale zmierzy się najprawdopodobniej z Gran Canarią.

Uniks Kazań – Stelmet Zielona Góra 54:71

1 mecz: 72:68 dla Uniksu

Kategoria: Koszykówka