Sport4fans.pl Koszykówka Pewne zwycięstwo nad Estonią. Eurobasket coraz bliżej…

Pewne zwycięstwo nad Estonią. Eurobasket coraz bliżej…

Koszykówka | 07 września 2016 21:35 | Hubert Błaszczyk
Maciej Lampe

Reprezentacja Polski w koszykówce pokonała Estonię 78:64 w spotkaniu kwalifikacyjnym do Eurobasketu 2017. Zawodnicy Mike’a Taylora są niepokonani w grupie D.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Przewaga Polaków zarysowała się dopiero pod koniec pierwszej kwarty, kiedy biało-czerwoni zdobyli dziewięć punktów z rzędu. Estończycy mieli ogromne problemy z minięciem obwodowych graczy, w efekcie oddawali rzuty pod presją czasu i nie trafiali. Gospodarze do przerwy prowadzili 36:26 i kontrolowali przebieg spotkania.

Ciekawiej zrobiło się w trzeciej kwarcie. Goście byli skuteczni zza linii 6,75 metra. Przebudził się ich center Reinar Hallik, który wykonał akcję 3+1. W międzyczasie przewinienie techniczne otrzymał Mike Taylor i… po dwóch celnych rzutach z linii rzutów wolnych Raina Veidemana, Estończycy wyszli na jednopunktowe prowadzenie.

Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. Świetnie na boisku prezentował się wprowadzony przez Taylora z ławki rezerwowych – A.J. Slaugher. Rozgrywający trafił za trzy punkty i asystował przy celnych rzutach kolegów. Imponująca seria Polaków – 16:0 – pozwoliła im ponownie odzyskać kontrolę nad spotkaniem.

Indolencję strzelecką reprezentacji Estonii przerwał z linii rzutów wolnych Sten-Timmu Sokk, ale było już zbyt późno na podjęcie walki o zwycięstwo. Przeciwnikom biało-czerwonych udało się jeszcze zniwelować straty do dziewięciu punktów, ale końcówka ponownie należała do gospodarzy.

Polska – Estonia 78:64 (21:14, 15:12, 19:23, 23:15)
Polska: Lampe 17, Ponitka 15, Waczyński 14, Slaughter 13, Gielo 6, Zamojski 4, Hrycaniuk 4 Czyż 3, Koszarek 2, Sokołowski 0.
Estonia: Kitsing 15, Kurbas 11, Veideman 10, Sokk 8, Hallik 7, Kajupank 4, Dorbek 3, Keedus 3, T, Raadik 2, R. Raadik 1, Paasoja 0. Laane 0.

Kategoria: Koszykówka