Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Koszykówka Znamy drużyny dopuszczone do koszykarskich rozgrywek 2017/18

Znamy drużyny dopuszczone do koszykarskich rozgrywek 2017/18

Koszykówka | 16 sierpnia 20:17 | Natalia Wątroba
Zegar
fot. Natalia Wątroba
Zegar

Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz oficjalnie zaprezentował terminarz wraz z podziałem na grupy w sezonie 2017/2018.


Cała machina ruszy za ponad miesiąc. Poniżej prezentujemy wszystkie zespoły rywalizujące o najwyższe cele w tym sezonie, każdy na swoim poziomie. Pierwsze kolejki ruszają 30.09.

 

Basket Liga Kobiet- 13 drużyn

1KS Ślęza Wrocław, Wisła Can Pack Kraków, CCC Polkowice, Artego Bydgoszcz, Energa Toruń, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski, Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, Basket 90 Gdynia, KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec, PGE MKK Siedlce, Cosinus Widzew Łódź, TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz Enea AZS Poznań.

 

1 Liga Kobiet- dwie grupy A i B po 11 zespołów

 

Grupa A: AZS Uniwersytet Gdański, VBW GTK II Gdynia, KKS Olsztyn, KS Basket 25 II Bydgoszcz, Mon-Pol Płock, AZS Uniwersytet Warszawski, MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski, Panattoni Europe Lider Pruszków, SMS PZKosz Łomianki, SMS PZKosz II Łomianki, Politechnika Gdańska.


Grupa B: AZS AJP II Gorzów Wielkopolski, Pomarańczarnia MUKS Poznań, Lider Swarzędz, MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra, MUKS Chrobry Basket Głuchołazy, Olimpia Wodzisław Śląski, AZS Politechnika Korona Kraków, ŁKS SMS Łódź, Grot Mobilis Pabianice, UKS Basket SMS ALeksandrów Łódzki, Tęcza Leszno.

 
1 Liga Mężczyzn- 17 drużyn

KK Warszawa, Biofarm Basket Poznań, Enea Astoria Bydgoszcz, Jamalex Polonia 1912 Leszno, Polfarmex Kutno, Siarka Tarnobrzeg, Pogoń Prudnik, Spójnia Stargard, KSK Noteć Inowrocław, Zetkama Doral Nysa Kłodzko, Elektrobud-Investment ZB Pruszków, Energa Kotwica Kołobrzeg, Sokół Łańcut, R8 Basket AZS Politechnika Kraków, SKK Siedlce, WKS Śląsk Wrocław, GKS Tychy.

 

2 Liga Mężczyzn- cztery grupy A, B, C i D po 14 drużyn


Grupa A: AZS UMK Toruń, Biofarm Basket Suchy Las, BC Obra Kościan, Domino Inowrocław, Asseco II Gdynia, Gryf Goleniów, Decka Pelpin, Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne, Sklep Polski MKK Gniezno, MKS Sokół Międzychód, SMS PZKosz Władysławowo, Politechnika Gdańska, Stomil Olsztyn, Trefl II Sopot.


Grupa B: Dziki Warszawa, KKS Tur Basket Bielsk Podlaski, Syntex Księżak Łowicz, KS Rosa-Sport Radom, KS Shmoolky Warszawa, AZS UJK Kielce, AZS UMCS Lublin, Legia II Warszawa, ŁKS AZS UŁ SG Łódź, MUKS Hutnik Warszawa, TBV Start II Lublin, Sokół Ostrów Mazowiecka, Żubry Białystok, ZKS Stal Stalowa Wola.

Grupa C: Daas Basket Hills Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec, KK Polonia Bytom, AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice, AZS AGH Kraków, Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków, KS Pogoń Ruda Śląska, KŚ AZS Gliwice, MCKiS Jaworzno, MKKS Rybnik, MKS II Dąbrowa Górnicza, SSK Rzeszów, TS Wisła Kraków, AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl.


Grupa D: Weegree AZS Politechnika Opolska, Górnik Trans.eu Wałbrzych, Muszkieterowie Nowa Sól, KS Kosz Pleszew, KS Stal Ostrów Wlkp., KS Sudety Jelenia Góra, AZS Częstochowa, MKS Otmuchów, RKKS Rawia Rawag Rawicz, Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie, SMK Lubin, Röben Gimbasket Wrocław, WKK Wrocław, Exact Systems Śląsk Wrocław.

PZKosz.pl
Kategoria: Koszykówka
Komentarze (0)