Sport4fans.pl Koszykówka Anthony w gazie, Knicks zwycięzcy

Anthony w gazie, Knicks zwycięzcy

Koszykówka | 08 kwietnia 2013 10:39 | Szymon Świtalski
New York Knicks to zespół w pełni tego słowa znaczeniu

Kevin Durant i Carmelo Anthony wchodzili na parkiet jako dwóch najlepszych strzelców ligi (odpowiednio 28,16 i 28,11 pkt/mecz). Anthony w ostatnich trzech meczach był nie do zatrzymania i po tym pojedynku miał szanse wyprzedzić Duranta w klasyfikacji strzelców i podtrzymać niesamowitą serię +40pkt/mecz. Ponadto, Knicks chcieli przedłużyć serię do 12 zwycięstw z rzędu. Z kolei Oklahoma, wygrywając umocniłaby się na pozycji nr 2. na Wschodzie.

NY – OKC 125-120

Anthony trafił pierwsze dwa rzuty dla Knicks, ale kolejne cztery nie znalazły drogi do kosza. Ibaka przy Melo robił dobra robotę w obronie od początku meczu, notując przy okazji 4 bloki już po siedmiu minutach meczu. Anthony usiadł na ławce, a ławka rezerwowych Knickerbockers wniosła wiele energii do gry, Kidd (rzucił 3 trójki z rzędu w 1 kw.), a Copeland (pod nieobecność K.Martina) grał dobrze po obu stronach parkietu. Ball-movement Nowego Jorku prezentował się znakomicie. Z drugiej strony Russel Westbrook i Kevin Martin trzymali wynik, obrona Knicks nie potrafiła odpowiedzieć na rzuty z półdystansu Westbrooka (8 pkt. w 1.kw ). Ławka Knicks zrobiła różnice w drugiej kwarcie i po pierwszej połowie było 65:56 dla Knicks. Knicks mieli 10/19 za 3i 51% z gry i tylko dwe straty, a gracze z ławki rezerwowych rzucili w sumie 36 punktów. W trzeciej kwarcie gracze Thunder zanotowali run 9-2 i znów było blisko remisu. W 7. minucie 3. kwarty po rzucie Westbrooka było już tylko 73-71(Westbrook otarł się o triple-double z 37 punktami,11 zbiórkami i 8 asystami). Anthony i Smith jednak kontrolowali mecz. Na koniec czwartej kwarty Smith trafił dwa ważne rzuty, w tym trójkę, ale to Carmelo Anthony [36 pkt. 12 zb. (9 of.) był tym, który przesądził losy spotkania. Z drugiej strony, Westbrook miał 37pkt (15-27 z gry), a KD 27pkt. (7-17 z gry), ale Knicks byli tego dnia w większym gazie. Ławka rezerwowych Knicks zdobyła (!) 50 pkt, w czasie gdy rezerwowi OKC rzucili tylko 30pkt. J.R Smith - sixth man of the year?

Anthony objął prowadzenie w drodze po tytuł najlepszego strzelca sezonu regularnego (28.41 pkt/mecz). Knicks wysłali wiadomość Konferencji Wschodniej i całemu koszykarskiemu światkowi, że mogą być groźni w nadchodzących Playoffs. Ponadto, po raz pierwszy od sezonu 99-00' Knicks wygrali 50 meczów w sezonie regularnym. Czekamy na więcej.

- To było dla nas wielkie, było bardzo ciężko wejść do tej hali i wygrać. Jestem bardzo dumny z tego jak walczymy - powiedział po meczu Tyson Chandler.