Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Moto Mistrzostwo dla Seana Edwardsa – czy się uda?

Mistrzostwo dla Seana Edwardsa – czy się uda?

Moto | 25 paździenika 2013 13:19 | Michał Kozera
Sean Edwards
Sean Edwards

Piękną inicjatywą wykazali się fani serii Porsche Supercup i zmarłego kierowcy, którzy opublikowali w internecie petycję zgodnie z którą chcą rozegrania ostatnich dwóch wyścigów PSC bez zdobyczy punktowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozycję lidera utrzymałby Sean Edwards, zdobywając tytuł mistrzowski na co, jak uważa wielu, najbardziej zasłużył.

 

„Porsche, macie szansę zrobienia czegoś naprawdę rzadkiego i bardzo wyjątkowego. Prosimy Was o ustanowienie finałowych dwóch rund sezonu 2013 Porsche SuperCup (rundy 8 oraz 9 2-3 listopada na Yas Marina Circuit) jako rund bez punktowych.


Wierzymy, że prawowity mistrz sezonu 2013 został już ukoronowany bez względu na to, a skoro nie będzie mógł uczestniczyć w finałowym wyścigu, niech to będzie formalność. Kierowcy i fani z całego świata opłakują stratę Seana Edwardsa, który prowadzi obecnie w mistrzostwach Supercup z 18 punktami i 3 zwycięstwami w 7 wyścigach. Wraz ze zwycięstwami wartymi 20 punktów, Sean nigdy nie finiszował niżej niż na 5 miejscu i musiał zostać mistrzem. Jeśli jego najbliższy przeciwnik wygrałby oba pozostałe wyścigi, Sean potrzebowałby finiszu na swojej najgorszej dotychczas pozycji – 5 miejscu – i tytuł mistrzowski wciąż należałby do niego. Jeśli Sean wygrałby pierwszy wyścig, mógłby zaparkować swój samochód i nie punktować podczas drugiego wyścigu – nadal pozostając liderem. Nawet jego przeciwnicy są zgodni: Sean Edwards zdominował Porsche Supercup w tym roku. Zasłużył na tytuł.


Chcemy mieć pewność, że Sean odchodząc zostanie zapisany w księgach rekordów tak, jak został zapamiętany w sercach i wspomnieniach rodziny, przyjaciół i konkurentów: jako Mistrz. Proszę – zadedykujmy ostatnie dwa wyścigi Porsche Supercup Seanowi Edwardsowi, błagajcie swoich kierowców, by ścigali się na jego cześć i dali fanom fantastyczny wyścig. Zapłaćcie im nagrody i zatrudnijcie dobrych zawodników na przyszły rok. Ale nie dajcie im żadnych punktów.


Porsche, prosimy: utytułujcie Seana Edwardsa Waszym Mistrzem SuperCup 2013 i świętujcie na jego cześć podczas mistrzowskiej imprezy w Abu Zabi.


Dziękujemy,


Fani wyścigowi, sympatycy Porsche oraz kibice Seana Edwardsa.”

 

Petycję wystosowaną do Jonasa Kraussa, menadżera Porsche Mobil 1 Supercup, poparli już kierowcy, m.in. Kuba Giermaziak czy trzykrotny mistrz serii, Rene Rast. Słowa poparcia napływają również z innych serii oraz kierowców wyścigowych całego świata. Mimo to nadal trwa zbieranie podpisów – wymaganą ilość wyznaczono na 15 tysięcy, w tej chwili zebrane jest ponad 11 300 (i ciągle rośnie).

 

Bez wątpienia Sean Edwards zostanie uhonorowany w należyty sposób bez względu na to jakim rezultatem zakończy się ta inicjatywa. Warto jednak spróbować, bo cel jest bezprecedensowy. Chcecie pomóc? Podpisujcie się!

 


Zobacz również
Nie żyje Sean Edwards
15-paź-2013

Kategoria: Moto
Komentarze (0)