Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Moto Kiepski początek Rajdu Barbórki – odcinek kwalifikacyjny odwołany

Kiepski początek Rajdu Barbórki – odcinek kwalifikacyjny odwołany

Moto | 06 grudnia 2013 23:54 | Michał Kozera

fot. Michał Kozera / Sport4Fans.pl

„Mieliśmy okazję jechać ten rajd w trudnych warunkach.” – powiedział dla Sport4Fans Kajetan Kajetanowicz podczas piątkowej konferencji poprzedzającej kwalifikacje i start Rajdu Barbórki. Śnieg rajdowcom niestraszny, a nawet cieszy, tym razem jednak wyjątkowo silny wiatr chciał zebrać plony jeszcze przed startem – paraliż komunikacyjny w Warszawie uniemożliwił start kwalifikacji na Bemowie.

 

To, co dzieje się obecnie w Polsce wiemy doskonale. Data odwiedzin huraganu Xaver okazała się o tyle niefortunna, że pokrywa się z 51. edycją Rajdu Barbórka.


- „Wiemy co się dzieje za oknami, jednak mówiąc w naszym języku, języku rajdowym – pogoda jest taka, jaką mamy, a jechać trzeba.” – powiedział prezes Romuald Chałas. Warunki chociaż trudne, mogły być traktowane jako dodatkowy poziom trudności na odcinku. Niestety, problemy zaczęły się dużo wcześniej i nie miały wiele wspólnego z rajdami – Warszawa utknęła w korkach. Piątkowe wieczory pełne powracających do domów ludzi oraz opady śniegu połączone z porywistym wiatrem w wielu miejscach wstrzymały komunikację. Efektem wiele załóg nie było w stanie na czas zjawić się na odcinku kwalifikacyjnym. Zamiast tego sędziowie postanowili rozegrać odcinek testowy, który załogi przejechać mogły tylko raz. O 20 opublikowane zostały listy startowe sporządzone na podstawie listy zgłoszeń.

 

Zanim uczestniczący w konferencji kierowcy i piloci udali się w kierunku Bemowa, Kajetan Kajetanowicz przyznał dla Sport4Fans, że warunki nie są dla niego nowością.


„Kilka lat temu mieliśmy dużo śniegu, mieliśmy okazję jechać ten Rajd w trudnych warunkach i cieszę się, że w tym roku możemy zmierzyć się w podobnych. Do końca nie wiadomo czy będziemy jechać po śniegu, lodzie czy mokrej nawierzchni, może, bo tak mówią prognozy, jutro wieczorem na Karowej może już być nawet sucho, ale lekko poniżej zera. To ciekawy Rajd, swoją drogą dosyć trudny jeśli chodzi o dobór opon, trzeba mieć trochę doświadczenia, ale też trochę szczęścia.”

 

Rajd Barbórka rozpocznie się o 7:37, kiedy to na trasę OSu Park Militarny Rembertów wyjedzie Konrad Wróbel i Jacek Łączny w Kii Picanto. Jako ostatni na liście startowej figuruje Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim.

Pełne listy startowe dostępne są na oficjalnej stronie Rajdu.

 

Zebrał Michał Kozera.

 


Kategoria: Moto
Komentarze (0)