Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Moto F1: Dwa tygodnie Caterhama

F1: Dwa tygodnie Caterhama

Moto | 31 paździenika 2014 19:47 | Michał Kozera

fot. teknopunk.com /flickr.com

Zielone bolidy czeka jeszcze maksimum dwa tygodnie niepewności – taki termin otrzymał Caterham od swoich włodarzy. Co potem? Zespół prawdopodobnie zostanie zlikwidowany, chyba że znajdzie się nowy nabywca. Póki co niewiele na to wskazuje. 


 

 

 

 

 

 

Dramat Caterhama to nie tylko brak dwóch maszyn w line-upie GP USA oraz Brazylii. W tej chwili oznacza to zwolnienia dla około 200 pracowników w Leafield, która już teraz została zamknięta. Szansa jednak jest, bowiem według obecnych właścicieli - Smith & Williamson – potencjalnych nabywców jest aż dwunastu. Ilu z nich poważnie zainteresuje się zaangażowaniem? Nie wiadomo. Póki co w Leafield jest co najmniej nieciekawie.

 

- Obsługa jest aktualnie zatrudniona przez 1MRT, malezyjską firmę, która właściwie ma licencję na ściganie się w F1. My jesteśmy właścicielami pomocniczej firmy, Caterham Sport Limited, więc oni nie są naszymi pracownikami. – przyznaje Henry Shinners ze Smith & Williamson.

 

Co jednak jest najgorsze?

 

- Zarząd 1MRT nie rozmawiał z pracownikami. Oni nie mają żadnej informacji o tym co się dzieje, nie otrzymają wypłaty za październik. Czujemy się zobligowani spotkać się z nimi i pozwolić im zrozumieć co się dzieje z naszej perspektywy.

 

Caterham został sprzedany szwajcarsko-wschodniozajatyckiemu konsorcjum Engavest pod koniec czerwca, jednak to właśnie ta umowa doprowadziła do zawalenia się całego malezyjskiego planu. Co gorsza, w Austin coraz głośniej mówi się o tym, że również Sauber i Lotus mogą mieć problemy ze stabilizacją finansową. Do tego należy przecież dodać też Force Indię, która zaliczyła problematyczny epizod z opłatą za silniki Mercedesa. Mamy zatem, w najgorszym wypadku, 10 bolidów, które mogą uszczuplić stawkę.

Źródło: Sky Sports
Kategoria: Moto
Komentarze (0)

Moto

Najnowsze

Partnerzy SPORT4FANS.PL