Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Moto 52. RAJD BARBÓRKA już tuż tuż!

52. RAJD BARBÓRKA już tuż tuż!

Moto | 27 listopada 2014 00:49 | Mateusz Ziubiński
Ogólnopolskie Kryterium Asów nadchodzi!
Ogólnopolskie Kryterium Asów nadchodzi!

Wielkimi krokami zbliża się do nas wielkie święto dla polskiego świata rajdów! Oto już 6 grudnia, jak co roku w Warszawie, rozegrany zostanie 52. RAJD BARBÓRKA zwieńczone Ogólnopolskie Kryterium Asów!

 

Przed nami gratka i niezapomniane emocje dla wszystkich kibiców, ale również i kierowców rajdowych. Po długich i wymagających zmaganiach na arenach polskiej i zagranicznej cała czołówka polskich rajdów przyjedzie do Warszawy, aby od bladego sobotniego poranka rywalizować o możliwość zaprezentowania swoich możliwości na kultowym OS Karowa. Zanim zaczną się jednak właściwe emocje, mały przedsmak da nam piątkowy odcinek testowy, startujący na Autodromie Bemowo od godziny 17.

 

Kto uświetni ten dzień swoimi popisami? Z podboju Europy ponownie na polską ziemię powróci czterokrotny Mistrz naszego kraju – Kajetan Kajetanowicz. Po raz kolejny w stawce znajdzie się także Tomasz Kuchar, a także świeżo upieczony Mistrz Polski – Wojciech Chuchała. Jednak to nie koniec gwiazd! Swój udział w zapowiedział także przygotowujący się do kolejnej dakarowej batalii Krzysztof Hołowczyc, który zaprezentuje swoje umiejętności w pokazach na Karowej, oraz Felix Baumgartner czyli człowiek, który skoczył z kosmosu, aby wpaść na polskie zakończenie sezonu rajdowego!

 

Wydarzenie to jest nie tylko czystą rywalizacją. Kierowcy nie przyjeżdżają tutaj tylko i wyłącznie z zamiarem walki o zwycięstwo - każdy chce pokazać się przed liczną publicznością i na własnej skórze poczuć niesamowitą atmosferę, która opanowuje stolicą na ten jedyny dzień w roku. W obchodzone w Polsce mikołajki powietrze Warszawy zmienia zapach na swąd spalonej gumy wymieszanej ze spalinami. Tylko w tym dniu przemieszczając się po ulicach miasta istnieje możliwość spotkania się na światłach z samochodami na co dzień widywanymi tylko głównie na naszych ekranach i na żywo odczucia różnicy pomiędzy nimi a autami drogowymi. Co więcej, jeśli kochacie historię motoryzacji, stajecie przed szansą zobaczenia z bliska legend, których nie trzyma się w garażu i nie obawia się błota na nadkolach.


Wszystko to powoduje, że sobota 6 grudnia będzie niepodważalnie wyjątkowym dniem podsumowania kończącego się sezonu rajdowego. Takiej okazji nie możemy przegapić! Nasza Redakcja planuje aktywny udział w tym wielkim motorsportowym wydarzeniu, a o wszystkim, co uda nam się przeżyć i zobaczyć postaramy się Was poinformować!

 

Mateusz Ziubiński
Michał Kozera

 

52. RAJD BARBÓRKA - co i gdzie?

Harmonogram
Bilety

Dojazd i mapy

... i wiele więcej.

Kategoria: Moto
Komentarze (0)