Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Moto Jan Antoszewski kolejnym zawodnikiem Fundacji

Jan Antoszewski kolejnym zawodnikiem Fundacji

Moto | 02 marca 2013 20:53 | Jakub Kacprzak

Fundacja Wierczuk Race Promotion wspierająca polskie talenty wyścigowe rozpoczęła współpracę z kolejnym zawodnikiem kartingowym. Jan Antoszewski, nowy podopieczny Fundacji to wicemistrz Polski młodzików z 2012 roku i zwycięzca pucharu Polski w najliczniejszej kategorii kartingowej w naszym kraju, Mini Rok.


Fundacja Wierczuk Race Promotion byłego kierowcy wyścigowego Jarosława Wierczuka, która wspiera już swoimi działaniami Michała Grzyba występującego w zagranicznych seriach kartingowych, w nowym sezonie opiekować się będzie również rozwojem kariery Jana Antoszewskiego. Młodziutki zawodnik z Poznania ma na swoim koncie pierwsze sukcesy w Polsce, ale również w wyścigach za granicą.


- Mamy przekonanie, że Jaś jest kolejnym talentem kartingowym, który nie został jeszcze w pełni odkryty. Wszystko przed nim. – mówi Jarosław Wierczuk. - Mamy nadzieję, że dzięki naszej współpracy będziemy mogli rozwinąć talent Jasia, bowiem drzemie w nim ogromny potencjał. Jak zawsze przy podjęciu współpracy najważniejsza jest dla nas dalsza perspektywa i całościowa wizja rozwoju kariery zawodnika. W przypadku Antoszewskiego jesteśmy przekonani o poważnych szansach takiego rozwoju, a więc podobnie jak w przypadku Michała Grzyba, o pewnej wyjątkowości talentu. Jak od początku działalności podkreślaliśmy jest to podstawowy czynnik skłaniający nas do podjęcia takiej decyzji.


Antoszewski to aktualny wicemistrz kraju młodzików i tryumfator Rok Cup Poland, najliczniejszej serii kartingowej w kategorii Mini Rok.


- Jest to dla nas z pewnością wielkie wyróżnienie, że Jaś został zauważony – mówi Maciej Antoszewski, ojciec kierowcy, który w przeszłości również ścigał się w kartingu, w zespole WTR Wiktora Turkiewicza. - Myślę, że jest to ważny moment w kartingowej karierze syna.


Antoszewski, który w tym roku skończy 12 lat najbliższy sezon spędzi na rywalizacji w Polsce
 

- Współpraca fundacji z kolejnym kierowcą to poszerzenie i uzupełnienie jej działań. Michał Grzyb rywalizuje w wyścigach zagranicznych. Jan Antoszewski będzie ścigał się w Polsce, co będzie namacalnym dowodem naszych działań na terenie kraju – zaznacza fundator i podkreśla jednocześnie, że już niebawem dowiemy się o kolejnych planach fundacji Wierczuk Race Promotion.


Jan Antoszewski, ur. 2001/08/09

przebieg dotychczasowej kariery kartingowej:
2005 jazdy pokazowe
2006 jazdy pokazowe
2007 Starty Puchar Easy Kart 50 Czechy
2008 Starty Puchar Easy Kart 60 Czechy
2009 4. miejsce Puchar Easykart Czechy
2010 3. miejsce Puchar Easykart Polska
2012 wicemistrz Polski młodzików /zdobywca Puchar Polski w kategorii Mini Rok

Od 2005 zwiazany z WTR Wiktora Turkiewicza.
Dodatkowe zainteresowania:
Triathlon (wyczynowo uprawią tę dyscyplinę), praca przy renowacji zabytkowych motocykli z ojcem.
 

Kategoria: Moto
Komentarze (0)