Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Moto Gdzie zmierza Kubica? Wkrótce się dowiemy
Robert Kubica
fot. flickr.com
Robert Kubica

Gdzie zmierza Kubica? Wkrótce się dowiemy

Moto | 04 marca 2013 09:51 | Michał Kozera

Miały być Rajdowe Mistrzostwa – Świata lub Europy. Zwrot akcji skierował oczy wszystkich na niemiecką DTM i zespół Mercedesa. Podczas gdy kibice cieszyli się z powrotu naszego rodaka na tor wyścigowy, on sam nadal rozważał wszelkie opcje. I wszystko wskazuje na to, że to nie wyścigi wybierze.


Debiut za kierownicą Mercedesa DTM C-Coupé z pewnością pomógł Robertowi pod wieloma względami. Polak miał okazję zasiąść za kółkiem pojazdu zbudowanego z myślą o dużym docisku, przejechać wiele okrążeń na torze wyścigowym, ale również przypomnieć światu jak szybkim i utalentowanym jest zawodnikiem. Nie przeszkodził mu w tym fakt nieznajomości samochodu, do którego wsiadał – wyniki Roberta zachwyciły szefostwo teamu, a jego czas był lepszy od tego, który wykręcił Gary Paffett, były mistrz DTM. Miejsce w niemieckiej ekipie czekało otworem. Kubica jednak zdecydował inaczej.


Ponad tydzień temu Mercedes ogłosił zakontraktowanie Ralfa Schumachera, zamykając tym samym skład na zbliżający się sezon. W tej sytuacji zainteresowanie fanów znów padło na rajdy. Nie zawiódł Yves Matton, który w swoim stylu, nie ukrywając wiele, zdradził najbliższe plany ekipy Citroena. Prowadzone są zaawansowane rozmowy z Robertem, a decyzję powinniśmy poznać już w najbliższych dniach. Jeżeli dyskusje dojdą do skutku, za trzy tygodnie Polak wystartuje w Rajdzie Wysp Kanaryjskich. Do dyspozycji otrzyma Citroena DS3 RRC z łopatką zmiany biegów, dzięki czemu nie powstrzymają go obrażenia po wypadku.


Wydaje się, że wszystko już ustalone i możemy przymierzać się do startów Kubicy na rajdowych trasach. Warto jednak zaczekać do oficjalnych ogłoszeń, do tego czasu wszystko może się zdarzyć.

Kategoria: Moto
Komentarze (0)