Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Moto Piątek z 53. RAJDEM BARBÓRKA [GALERIA]

Piątek z 53. RAJDEM BARBÓRKA [GALERIA]

Moto | 11 grudnia 2015 20:11 | Mateusz Ziubiński
Czy Filip Nivette wykorzysta w odpowiedni sposób nową Skodę Fabię R5?
fot. Mateusz Ziubiński
Czy Filip Nivette wykorzysta w odpowiedni sposób nową Skodę Fabię R5?

Redakcja SPORT4FANS kolejny raz z bliska przygląda się kończącemu sezon rajdowy w Polsce - 53. RAJDOWI BARBÓRKA. W piątek odbyła się konferencja prasowa przed sobotnimi zmaganiami, a wieczorem kierowcy sprawdzali swoje samochody na odcinku testowym w Autodromie Bemowo.

 

W konferencji udział wzięli świeżo upieczeni Mistrzowie Europy - Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, a o chęciach utarcia nosa słynnemu Kajto opowiadali między innymi Wojciech Chuchała, Grzegorz Grzyb, Jan Chmielewski, czy Bryan Bouffier - trzykrotny rajdowy Mistrz naszego kraju.


Organizatorzy podkreślali, że wytyczone trasy na Służewcu, Bemowie i na błoniach Stadionu Narodowego będą wymagać od załóg wyjątkowego skupienia. Odcinki są szybkie, a każdy błąd będzie bardzo dużo kosztować. W sobotę kierowcy pokonają łącznie nieco ponad 20 kilometrów odcinków specjalnych. Zwieńczeniem zmagań będzie tradycyjny wieczorny pojedynek o miano Króla Karowej!


Na wieczornym odcinku testowym rozegranym w Autodromie Bemowo najlepszym czasem popisała się załoga Nivette/Natkaniec (Skoda Fabia R5) (1:16.93), jednak czas gorszy o jedyne 0,15 sekundy uzyskał duet Brzeziński/Olchawski (Ford Fiesta). Sobotnia rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawe. Kierowcy w wywiadach podkreślają, że najważniejsza jest zabawa, jednak każdy z nich nie odpuści szansy wygrania prestiżowej imprezy, jaką jest 53. RAJD BARBÓRKA.

 

Mateusz Ziubiński

Michał Kozera


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z piątkowych wydarzeń!

Kategoria: Moto
Komentarze (0)