Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Moto Karol Basz w Fundacji Wierczuk Race Promotion

Karol Basz w Fundacji Wierczuk Race Promotion

Moto | 27 kwietnia 2013 20:20 | Jakub Kacprzak


Podczas konferencji prasowej na torze w Gostyniu Fundacja Wierczuk Race Promotion przedstawiła nowego zawodnika. Został nim Karol Basz! To jeden z najzdolniejszych polskich kierowców kartingowych. Wybór prezentującego w tym sezonie bardzo wysoki poziom 22 letniego krakowianina był dla Fundacji Jarosława Wierczuka oczywisty. Połączenie to z pewnością już niebawem zaowocuje wieloma sukcesami na torze.


„Już od dłuższego czasu myśleliśmy o połączeniu naszych dróg. Podpatrywaliśmy poczynania Karola na torze i wiedzieliśmy, że stać go na bardzo dobre wyniki. Udowadniał to już wiele razy, a w tym sezonie mamy tego potwierdzenie. Ale my o Karolu myśleliśmy już dużo wcześniej. To ambitny chłopak. Ma cechy, które powinien posiadać kierowca wyścigowy. Do tego, co najważniejsze, jego cel pokrywa się z działaniami naszej fundacji. Chcemy pokazać, że w Polsce są talenty w sportach motorowych, które liczą się na na arenie międzynarodowej. Tak jest właśnie w przypadku Basza. Bardzo się cieszę , że zawodnik tej klasy dołącza do Wierczuk Race Promotion. Mamy Karola i Jasia Antoszewskiego ”- powiedział na konferencji w Gostyniu Jarosław Wierczuk, były kierowca wyścigowy i prezes fundacji.


Karol Basz w kartingu ściga się od 8 roku życia. W tym sezonie startuje w zespole Tony Kart jako kierowca fabryczny. Już kilka razy stawał na podium i odniósł wspaniałe zwycięstwo na włoskim torze Sarno,podczas drugiej rundy WSK Master Series. Wsparcie Fundacji jest dla młodego krakowianinabardzo ważnym elementem w dalszym rozwoju.


„Jestem bardzo szczęśliwy, że będę jeździł w barwach Fundacji Wierczuk RacePromotion. Wiadomo, że tego typu współpraca i wsparcie są dla kierowcy bardzo ważnym elementem rozwoju. Zawsze liczyłem na wsparcie mojej kariery z mojego kraju, zPolski. Wiadomo, że to nie jest łatwa sprawa. Teraz to się stało możliwe i bardzo dziękuję fundacji, że zdecydowała się właśnie na mnie”.


Współpraca z Karolem Baszem jest kolejnym krokiem w stronę promocji młodych talentów. W stajni Jarosława Wierczuka są już Michał Grzyb i Jan Antoszewski.
 

Kategoria: Moto
Komentarze (0)