Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Moto Kubica dostanie bolid od Mercedesa?

Kubica dostanie bolid od Mercedesa?

Moto | 07 maja 2013 14:52 | Michał Kozera
Czyżby Lewis Hamilton miał mieć nowego partnera?
Czyżby Lewis Hamilton miał mieć nowego partnera?

Plotki, ploteczki i wiosenne (nareszcie) ptaszki ćwierkają, że Mercedes dość mocno zaangażował się w pomoc naszemu jedynakowi w Formule 1. Jedynakowi, który w F1 już nie jest, ale wrócić chce. Pomysłem jest budowa specjalnego bolidu dla Kubicy, który przecież w normalnym kokpicie odczuwałby mocno ograniczenia. O co zatem chodzi?


Dziwne to pogłoski. Formuła 1 to naprawdę bogaty sport, zespoły jednak nie zawsze mają do dyspozycji niewykorzystane ilości dolarów. Przed obecnym sezonem z zabawą pożegnało się HRT, teraz funduszy nie musi otrzymać ostatni zespół w stawce. Mercedes jest ekipą fabryczną, co zapewnia im niemałe zaplecze techniczne oraz finansowe. Firma chciała opuścić Formułę 1 by nie ponosić kolejnych kosztów, które nie niosą za sobą sukcesów. Z odsieczą przybył jednak Lewis Hamilton, Toto Wolff i Nicki Lauda, którzy wnieśli w niemieckie progi nową jakość, co zaprocentowało o wiele lepszym wrażeniem wywieranym przez Srebrne Strzały w tym sezonie.


Dodatkowy bolid. To naprawdę jest niemały wydatek, pytaniem jednak jest, jak nowa konstrukcja to mogłaby być? Pogłoski mówią o szerszym kokpicie oraz innej kierownicy. O ile to drugie problemem nie będzie, o tyle zmiana kokpitu będzie się wiązać ze zmianą monokoku. Tu pojawia się problem – czy rozbudowanie kokpitu nie spotka się ze sprzeciwem przepisów.


Kolejną kwestią jest cel takich działań. Czemu Mercedes miałby taki bolid budować? Koszty są bez wątpienia nie małe, a Formuła 1 nie jest szczególnie dobrym miejscem na serdeczności. Toto Wolff zapewnia, że mocno liczy na powrót Roberta do F1, chciałby mu pomóc, jednak to słowa, a czyny kosztują. Zarząd Mercedesa raczej niechętnie zgodzi się przeznaczyć grubą kasę na budowę kolejnej maszyny zwłaszcza, że na przyszły rok również muszą zbudować nowy bolid.


Na czym zatem mógłby polegać ten plan? Kubica ma dostęp do symulatora F1 Mercedesa – to już wiemy na pewno. Symulator taki to jeden z najważniejszych organów ciała, jakim jest ekipa Mercedesa, Robert zatem ma dosyć duże możliwości ze strony zespołu. Gdyby dodać do tego bolid, okazuje się, że cały plan ma postać długoterminową. Robert miałby być opcją Niemców na kolejny sezon? Kto wie, teraz wszystko opiera się o temat bolidu – powstaje czy też nie.


Póki co, pozostają plotki.

Kategoria: Moto
Komentarze (0)