Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Moto Karol Basz trenuje do startu w Belgii

Karol Basz trenuje do startu w Belgii

Moto | 24 maja 2013 12:21 | Jakub Kacprzak


Karol Basz, podopieczny fundacji Wierczuk Race Promotion, przygotowuje się do kolejnych , ważnych zawodów. Najlepszy Polski kierowca kartingowy już w przyszłym tygodniu wystartuje w Belgii w ostatniej rundzie WSK Euro Series. W czwartek Basz trenował na torze w Radomiu, żeby jak najlepiej przygotować się do zbliżających się zawodów.


Nareszcie mogłem trochę pojeździć. W ostatnim czasie miałem blisko miesięczną przerwę w startach wiec głód ścigania jest duży. Przerwa posłużyła jednak do wyleczenia kontuzji, która od jakiegoś czasu nie dawała mi spokoju. Miałem stłuczone żebra i w ostatnim czasie trenowałem z mniejszymi obciążeniami. To pomogło i dzisiaj podczas jazdy na torze w Radomiu czułem się już bardzo dobrze. Jestem gotowy do rywalizacji na najwyższym poziomie”.


Zawodnik zespołu Tony Kart zdaje sobie sprawę, że w Belgii na torze w Genk czeka go niełatwe zadanie. Obecnie Basz zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej a do lidera traci sporo punktów.


Czeka mnie bardzo ciężkie zadnie. Mam spora stratę do Włocha Doriana Boccolacciego ale zrobię wszystko, żeby wypaść jak najlepiej. Na torze w Genk czuje się dobrze, stawałem już tam na podium wiec liczę na dobry wynik. Chce wypaść jak najlepiej, dać satysfakcje kibicom i sponsorom. W każdym razie podchodzę do wszystkiego ze spokojem”.


W serii kartingowej WSK Euro Series Karol Basz jest wiceliderem. We wcześniejszych zawodach podopieczny Wierczuk Race Promotion w Sarnona zajął drugie miejsce. Zawody w Genk w Belgii potrwają od 30 maja do 2 czerwca.
 

Kategoria: Moto
Komentarze (0)