Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Poniedziałek w T-Mobile Ekstraklasie. Piast zwolni Rumaka?

Poniedziałek w T-Mobile Ekstraklasie. Piast zwolni Rumaka?

Piłka nożna | 23 września 2013 02:18 | Damian Wiśniewski

fot. T-Mobile Ekstraklsa / x-news

 Ledwo co skończyła się ósma kolejka rozgrywek polskiej Ekstraklasy, a już, bez chwili przerwy, ruszamy z kolejną. Dzisiaj zainauguruje się seria numer dziewięć, a naprzeciw siebie staną Pogoń i Podbeskidzie oraz Piast i Lech. Przekonamy się, czy mecz w Gliwicach będzie ostatnim, w którym Mariusz Rumak poprowadzi Kolejorza.


Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko Biała
NASZ TYP 1

 

Dyspozycja Portowców na początku tego sezonu to jedna z największych niespodzianek in plus. Piłkarze Dariusza Wdowczyka, którzy niemal do końca poprzednich rozgrywek musieli się bić o utrzymanie, jak do tej pory zdobyli już 13 punktów i zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli.

 

Podbeskidzie podobnie jak w poprzednim sezonie, zaczyna lekko mówiąc kiepsko. Ze zdobyczą siedmiu punktów zajmuje 14 miejsce, jednak tyle samo oczek ma będący w strefie spadkowej chorzowski Ruch.

 

Ostatnie trzy mecze szczecinian to remisy z Wisłą oraz Lechią i piątkowa wygrana w Poznaniu z Lechem. Bielszczanie w tym samym czasie Pokonali Koronę, a potem zremisowali z Widzewem no i przegrali z Jagiellonią.

 

W sezonie 2012/2013, w meczu pomiędzy tymi dwiema ekipami w Szczecinie padł wynik 2:0 dla gospodarzy. Naszym zdaniem, w dniu dzisiejszym końcowy rezultat powinien być bardzo podobny.

 

Początek meczu o 18.


Piast Gliwice – Lech Poznań
NASZ TYP 1

 

Oba zespoły w poprzedniej kolejce szukały kolejnego kroku do wyjścia z kryzysu, ale tylko jeden z nich go odnalazł. Piast pewnie wygrał u siebie i awansował na ósme miejsce. Start tego sezonu jest jednak w przypadku drużyny Marcina Brosza. Po bardzo obiecujących poprzednich rozgrywkach, można było się spodziewać czegoś więcej niż środek tabeli.

 

Mieliśmy największą niespodziankę in plus, przyszła największa niespodzianka in minus. Poznański Lech zawodzi na każdym polu. W pucharach skompromitował się z Żalirisem Wilno, w lidze po ostatniej kolejce wypadł z grupy mistrzowskiej. Posada trenera jaką piastuje Mariusz Rumak wydaje się być coraz mniej pewną.

 

Ostatnie trzy spotkania gliwiczan, to remis ze Śląskiem, porażka z Wisłą i piątkowa wygrana z łódzkim Widzewem. Kolejorz wygrał z Zawiszą, a następnie przegrywał ze Śląskiem i Pogonią. Dzisiaj też nie wydaje się nam, aby poznaniacy mogli urwać chociaż punkt.

 

W ubiegłym sezonie, w Gliwicach wygrali piłkarze z Wielkopolski. Wysoko zresztą, bo aż 0:3.

 

Początek meczu o 20.30.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)