Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Sobota w T-Mobile Ekstraklasie. Pogoń i Lech podtrzymają dobrą passę?

Sobota w T-Mobile Ekstraklasie. Pogoń i Lech podtrzymają dobrą passę?

Piłka nożna | 05 paździenika 2013 06:35 | Damian Wiśniewski

fot. Pogoń Szczecin / facebook.com

Najciekawszym spotkaniem tego dnia, a może nawet całej kolejki, jest bez wątpienia mecz drugiej i trzeciej drużyny z tabeli ligowej, czyli Górnika i Pogoni. Mecz odbędzie się w Szczecinie, a gospodarze zagrają o czwartą już wygraną z rzędu. Swą niezłą dyspozycję w Bielsku Białej potwierdzić starał się będzie poznański Lech, a w ostatnim meczu (choć tak naprawdę pierwszym), Jagiellonia zagra z Cracovią.

 


Jagiellonia Białystok – Cracovia
NASZ TYP 1

 

Na obecną chwilę wyżej, bo na piątym miejscu, w ligowej tabeli znajduje się Jagiellonia, która jak do tej pory zdobyła 15 punktów. Cracovia jest dziesiąta, a dorobiła się 11 punktów.

 

Obie drużyny w ostatnich trzech meczach zdobyły identyczną liczbę punktów. Jaga ograła Podbeskidzie, przegrała z Legią oraz zremisowała w Lubinie z Zagłębiem. W tym samym czasie krakowianie zremisowali w derbach z Wisłą, pokonali Śląsk i przegrali z Pogonią.

 

My z racji tego, iż piłkarze trenera Stokowca są lepiej zorganizowani i posiadają zwyczajnie wyższe umiejętności, stawiamy właśnie na nich. Beniaminek może powalczyć co najwyżej o remis, a i to jest mało prawdopodobne.

 

Początek meczu o 15.30

 

 

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
NASZ TYP 1

 

Pierwsze dziesięć meczów tego sezonu za nami i chyba mało kto się spodziewał, iż po takiej liczbie rozegranych spotkań, oba te zespoły będą miały taką samą liczbę punktów. A nawet jeśli ktoś taki się znalazł, to stawiam dolary przeciw orzechom, iż spodziewał się, że to Górnik zacznie pikować w dół, aniżeli Pogoń w górę.

 

Stało się jednak inaczej i piłkarze Dariusza Wdowczyka są jedną z rewelacji tych rozgrywek, a na ostatnich trzech spotkań wygrali komplet spośród nich. Ogrywali odpowiednio Lecha, Podbeskidzie oraz ostatnio Cracovię. W tabeli okupują miejsce trzecie.

 

Oczko wyżej znajdują się zabrzanie, a to tylko i wyłącznie dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Zdobyli oni jednak mniej punktów w ostatnich trzech konfrontacjach. Najpierw przegrali z Legią, potem zremisowali z Koroną, a na koniec wygrali z Zawiszą.

 

Stawiamy na gospodarzy, którzy w ostatnim czasie ewidentnie są w gazie. Portowcy wygrają, choć pewnie po dość wyrównanym pojedynku.

 

Początek meczu o 18.

 

Podbeskidzie Bielsko Biała – Lech Poznań
NASZ TYP X

 

Jeśli chcieć oprzeć swoje przewidywania co do tego meczu na podstawie tabeli, to faworytem jest zespół z

Poznania – pozycja siódma naprzeciw przedostatniej. Jeśli chcieć je oprzeć na podstawie ostatnich wyników, to również faworytem są goście. Remis z Zawiszą, wygrane z Piastem i Widzewem przeciwko porażką z Jagiellonią, Pogonią i Piastem muszą robić jakieś wrażenie.

 

Dlaczego więc remis? Ano dlatego, że jeśli ktoś może się w naszej lidze wykoleić jako absolutny faworyt, to trudno oprzeć się wrażeniu, iż takim zespołem jest właśnie Kolejorz. Bielszczanom nawet punkt potrzebny jest jak rybie woda i dzisiaj go wywalczą.

 

Początek meczu o 20.30
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)