Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Piątek w T-Mobile Ekstraklasie. Przełamanie Jagi, czy kolejna wygrana Górnika?

Piątek w T-Mobile Ekstraklasie. Przełamanie Jagi, czy kolejna wygrana Górnika?

Piłka nożna | 25 paździenika 2013 12:46 | Damian Wiśniewski

fot. T-Mobile Ekstraklasa / x-news

 Po wczorajszym, bezbrakowym remisie w meczu Podbeskidzia Bielsko Biała z Ruchem Chorzów, dziś pora na kolejna dwa spotkania 13 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Najpierw Widzew podejmie Cracovię, a wieczorem w najciekawszym meczu tego dnia, Górnik zagra na wyjeździe z Jagiellonią.


Widzew Łódź – Cracovia
NASZ TYP X

 

Gdy spojrzy się na ligową tabelę, to nie sposób zauważyć, że po 12 rozegranych meczach w dużo lepszych humorach muszą być piłkarze z Krakowa. Podopieczni trenera Stawowego znajdują się na miejscu szóstym, przy czym ich dzisiejszy przeciwnik jest w strefie spadkowej.

 

W ostatnich trzech meczach Pasy zdobyły sześć punktów. Po porażce 0:1 z Pogonią Szczecin, przyszły dwie wygrane, najpierw 2:1 z Jagiellonią i w ostatniej kolejce 4:2 z Podbeskdziem. Widzew tych oczek złapał o połowę mniej, przegrywał 0:1 z Lechem oraz 1:3 z Zagłębiem, wygrał 4:1 z Lechią Gdańsk.

 

My stawiamy na remis. Widzew u siebie stać na sprawienie niespodzianki, Cracovia na wyjeździe gra raczej w kratkę. Podział punktów wydaje się być najbardziej prawdopodobnym końcowym rezultatem.

 

Początek meczu o 18

 

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
NASZ TYP 2

 

Ligowa tabela wyraźnie pokazuje, że w tym sezonie obie te ekipy dzieli spora różnica. Wicelider z Zabrza nie tylko wyprzedza swojego dzisiejszego rywala o sześć pozycji, ale również już o dziesięć punktów. Można powiedzieć, że dla piłkarzy trenera Stokowca trudno o gorszego przeciwnika na przełamanie.

 

Górnicy w ostatnich trzech meczach zdobyli absolutny komplet oczek. Zwycięstwa w dramatycznych okolicznościach, po 3:2 nad Zawiszą i Śląskiem oraz ogranie 4:1 Pogoni, pokazują, iż są oni w niebywałym gazie.

 

A w Białymstoku co? Niemal drugi biegun, jeden zdobyty punkt, po remisie 1:1 z Zagłębiem, potem przyszły dwie porażki. Najpierw 1:2 z Cracovią, a przed tygodniem aż 1:4 z kielecką Koroną.

 

Dzisiaj nie może być inaczej, Górnik jest lepszy i w lepszej formie, więc wygra.

 

Początek meczu o 20.30

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)