Sport4fans.pl Piłka nożna Zawisza z pomocą sędziego wygrywa we Wrocławiu

Zawisza z pomocą sędziego wygrywa we Wrocławiu

Piłka nożna | 27 paździenika 2013 18:00 | Damian Wiśniewski

Zawisza Bydgoszcz ograł na wyjeździe Śląsk Wrocław 2:1. Nie wiadomo jednak, jakim wynikiem skończyłby się ten mecz, gdyby nie błąd sędziego Pawła Raczkowskiego – drugi gol dla gości padł z ewidentnego spalonego.

Pierwsza połowa nie stała raczej na zbyt wysokim poziomie, ciekawe sytuacje boiskowe można tak naprawdę policzyć na palcach jednej ręki. Na samym początku Dalibor Stefanović mógł trafić do bramki, jedna zatrzymał go Kaczmarek.

Później była sytuacja, w której Sylwester Patejuk nie trafił nawet do pustej bramki i tuż przed przerwą ten sam piłkarz w niezłej sytuacji znów nie potrafił strzelić choćby w światło bramki. I w sumie to by było na tyle, jeśli chodzi o ten fragment spotkania.

Na szczęście mecze piłkarskie mają dwie połowy i w tej drugiej było już zdecydowanie lepiej. Spotkanie bardzo nam się ożywiło, obie ekipy stwarzały sobie okazje do gola i oglądało się je z dużą przyjemnością.

Stwarzały sobie sytuacje do gola i te gole strzelały. Już dziesięć minut po wznowieniu gry po kapitalnym prostopadłym podaniu z głębi pola, i jeszcze lepszym wykończeniu Sylwestra Patejuka, mieliśmy 1:0.

Radość gospodarzy trwała jednak niezbyt długo. Już 12 minut potem do wyrównania po fatalnym nieporozumieniu Gikiewicza z Pawelcem, futbolówkę do bramki skierował Luis Carlos.

Minuta 74 i było już 1:2. Po dośrodkowaniu z lewej strony głową piłkę do bramki skierował Vahan Gevorgyan. Jak się jednak okazało po chwili okazało, sędzia wypaczył wynik spotkania, gdyż jednokrotny reprezentant polski był na spalonym.

Do końca wynik już nie uległ zmianie. Śląsk przegrał już po raz trzeci z rzędu, a Zawisza po raz pierwszy w tym sezonie wygrał na wyjeździe.

Śląsk Wrocław – Zawisza Bydgoszcz 2:1 (0:0)