Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Cracovia nie przestaje zaskakiwać

Cracovia nie przestaje zaskakiwać

Piłka nożna | 28 paździenika 2013 22:51 | Hubert Błaszczyk
Saidi Ntibazonkiza
fot. T-Mobile Ekstraklasa/ x-news.pl
Saidi Ntibazonkiza

Cracovia Kraków nie przestaje zaskakiwać. Zawodnicy Wojciecha Stawowego wygrali czwarty mecz z rzędu na wyjeździe i zajmują czwartą pozycję w ligowej tabeli. Gdybym przed sezonem przewidział takie bieg zdarzeń, zostałbym zapewne uznany za wariata. Mało tego krakowianie grają najbardziej efektowną piłkę w Polsce. Cracovia to w zasadzie jedyny zespół w Polsce, który ma niepowtarzalny styl, opierający się na długim utrzymywaniu się przy piłce.


To właśnie za wprowadzenie w życie tego pomysłu przed rokiem krytykowany był Stawowy. Wtedy budowanie akcji Cracovii wychodziło słabo, a na meczach krakowian można było ziewać. Minął rok i sytuacja diametralnie się zmieniła. Kluczem do tego było zgranie i stabilizacja, bo skład Pasów w porównaniu z poprzednim sezonem został tylko nieznacznie uzupełniony.


W krakowskim zespole nie brakuje zawodników doświadczonych jak i młodych, wchodzących do poważnej piłki. W Cracovii odbudował się Dawid Nowak, który ma już na swoim koncie sześć bramek. Kreatywnością w ataku imponuje też Sebastian Steblecki. Wychowanek Pasów stylem gry przypomina nieco wytransferowanego spod Wawelu do VFL Wolfsburg, Mateusza Klicha. Kto wiem, w przyszłości Steblecki może pójdzie w jego ślady.


Po 14. kolejkach dorobek punktowy i miejsce Cracovii pokazuje, że droga obrana przez sztab szkoleniowy z Wojciechem Stawowym na czele była słuszna. W poniedziałek rewelacja T-Mobile Ekstraklasy mierzyła się z liderem w Zabrzu. Krakowianie wygrali po golu Saidiego Ntibazonkizy i całkowicie zdominowali poczynania na boisku, choć przy bramce pomógł im błąd Seweryna Gancarczyka.


Przed Cracovią rysuje się więc ciekawa przyszłość. Na dobrze grającą drużynę czekał już bowiem stadion i fanatyczni kibice. Teraz ta układanka składa się w jedną, dobrze pasującą do siebie całość.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)