Sport4fans.pl Piłka nożna Chelsea eliminuje Arsenal z Capital One Cup

Chelsea eliminuje Arsenal z Capital One Cup

Piłka nożna | 30 paździenika 2013 00:00 | Michał Kozera

Mecz na Emirates stadium to, choć z udziałem mocno rezerwowych jedenastek, spektakl, którego przegapienie należy uznać za niemałą stratę. 90 minut wystarczyło by rozstrzygnąć pojedynek Arsenalu z Chelsea na korzyść tych drugich. Bramki dla gości strzelali Azpilicueta i Mata, antybohaterem gospodarzy został natomiast Jenkinson, który sprezentował rywalom pierwszą bramkę derbowego spotkania Pucharu Ligi.

Niesamowitą szansę otrzymał w 21 minucie Ryo Miyaichi – prostopadłe podanie Ramseya ze środka pola Japończyk zamienił na loba nad rękami ruszającego do piłki Schwarzera, jednak zagrożenie zażegnują ramię w ramię sędzia liniowy i obrońca Chelsea. Drugi wywiązał się ze swojego zadania wyśmienicie, pierwszy natomiast podjął decyzję dość dyskusyjną. Totalny błąd popełniła natomiast obrona Arsenalu, co na gola zamienił w 26 minucie Cesar Azpilicueta. Długa piłka ze środka pola spadła na głowę Jenkinsona, który chciał sprezentować ją do rąk Fabiańskiego. Niestety, kiepsko wymierzył siłę wybicia i piłkę wślizgiem uderzył Azpilicueta, trafiając od słupka na 1:0.

Pierwszą połowę, nie tylko dzięki bramce, na swoje konto mogą zapisać sobie gracze Chelsea. Dobra gra i 8 strzałów na bramkę przy 4 rywala to wynik lepszy zwłaszcza, że żadna próba Arsenalu nie kierowała się w światło bramki. Kanonierów nie można było jednak na straty spisywać – gospodarze nie wyglądali na zdominowanych i toczyli równorzędne boje. Podobnie było w drugiej połowie, w której zdecydowanie częściej pokazywana połowa boiska należała do Chelsea.

W 62 minucie Arsene Wenger zaczął wystawiać do walki swoje najwybitniejsze jednostki – Ryo zostaje zastąpiony Mesutem Oezilem. Na niewiele się to zdało, bo dwie minuty później było już 2:0. Wrzut z autu wędruje od głów zawodników Chelsea do nogi Juana Maty, który zza linii pola karnego strzałem pokonuje Schwarzera. Na swoją nadchodzącą, kolejną porażkę z Jose Mourinho Wenger reaguje wprowadzeniem Oliviera Giroud, natomiast The Special One De Bruyne’a decyduje się zastąpić Ramiresem. W 71 minucie ten mógł być współautorem kolejnej bramki, kiedy wykonał świetne podanie po linii bramkowej, te niestety ląduje na nodze obrońcy Arsenalu, który z problemami, ale ratuje ją od wejścia do siatki przeciwnika.

Końcówka spotkania przynosi jeszcze zmiany: Ba za Eto’o, Park za Ramseya i w doliczonym czasie Kalasa za Matę. Nim doszło do ostatniej zmiany po jednej szansie miały obie drużyny, jednak za każdym razie brakowało kropki nad i. Żałować może Wenger, któremu brakuje wygranych w pojedynkach z Jose Mourinho, ma natomiast więcej czasu na regenerację dla swoich zawodników – Arsenal 0:2 Chelsea w 4 rundzie Capital One Cup.