Sport4fans.pl Piłka nożna Bezzębna Szwecja przegrywa z Portugalią

Bezzębna Szwecja przegrywa z Portugalią

Piłka nożna | 16 listopada 2013 01:54 | Damian Wiśniewski

Nie tylko mecz Polski ze Słowacją odbył się tego dnia. W najciekawszym pojedynku barażów do przyszłorocznego mundialu w Brazylii, Portugalia po golu Cristiano Ronaldo ograła na Estadio da Luz Szwecję 1:0. Mecz ten może nie należał do najciekawszych, ale z pewnością sprawił, iż z niecierpliwością będziemy oczekiwać wtorkowego rewanżu.

Od samego początku zarysowała się przewaga podopiecznych Paulo Bento. To oni dłużej utrzymywali się przy piłce i potrafili zbliżyć się pod szesnastkę rywala. W pierwszej i w znacznej mierze długiej połowie, kończyło się to jednak efektownymi, ale absolutnie nieskutecznymi akcjami skrzydłami. Wszystkie dośrodkowania albo były wybijane, albo były zwyczajnie niecelne.

Szwedzi natomiast nastawili się na grę z kontrataku, która również nie przynosiła żadnych większych rezultatów. Kompletnie niewidoczny Zlatan Ibrahimović nie potrafił pomóc swojej ekipie, co było aż nadto widoczne.
Przez większą część czasu to samo działo się zresztą z gwiazdorem Realu Madryt, Cristiano Ronaldo. Różnica jednak polegała na tym, że w odpowiednim momencie, Portugalczyk potrafił wykorzystać w końcu dobre dośrodkowanie z lewej strony. Jego autorem był Miguel Veloso, a były zawodnik Manchesteru United kapitalną główką nie dał szans goalkeeperowi gości.

Po tym zdarzeniu ze Szwedów nie było już czego zbierać. Nie byli oni w stanie odpowiedzieć rywalowi żadną groźną akcją, a co więcej to oni byli bliżej podwyższenia prowadzenia, aniżeli jego utratu. Kilka minut po objębiu prowadzenia, CR7 trafił w poprzeczkę.

Zaslużenie w dzisiejszym meczu zwycięstwo osiągnęli Portugalczycy, co jednak nie oznacza, iż piłkarze Trzech Koron przed rewanżem są bez szans. Muszą oni jedna liczyć na przebudzenie Zlatana Ibrahimovicia, bo dzisiejszy mecz pokazał, iż bez tego pana w dobrej formie, ciężko jest liczyć na korzystny wynik.