Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Przegląd brytyjskiej prasy: Messi w Manchesterze City?

fot. The Mirror

Przegląd brytyjskiej prasy: Messi w Manchesterze City?

Piłka nożna | 24 grudnia 2013 12:30 | Sebastian Ibron

Po weekendzie z najlepszą ligą świata - Premier League, czas na przegląd prasy najważniejszych dzienników w Wielkiej Brytanii.  

 

Po spotkaniu pomiędzy Cardiff City a Liverpoolem FC odważną hipotezę postawił Independent, który zapytał wprost – czy Vincent Tan to najgorszy właściciel w piłce nożnej. Ma to związek z jego ultimatum dla szkoleniowca jego drużyny – Malky'ego Mackaya, któremu powiedział, że jeśli ten nie zrezygnuje z pracy, to go zwolni. Ciekawe ultimatum, a tak prezentuje się okładka tej gazety.

 


W piątek, w wersji papierowej, The Mirror nawiązał do podpisanego nowego, lukratywnego kontraktu przez Luisa Suareza. Okładka gazety jest bardzo kreatywna. Mirror opisuje, jak wyglądały negocjacje, ile wynosić będzie jego pensja oraz jakie ewentualne klauzule zostały zawarte w umowie.

 


W wersji internetowej The Guardian, felieton o osobie Tima Sherwooda, który w wywiadzie domagał się zatrudnienia na stałe na stanowisko szkoleniowca argumentując swoje żądanie tym, że jest bardzo związany z Tottenhamem, doskonale zna zawodników, a klub jest mu bardzo dobrze znany. Nie dziwimy się, pokazał jednak warsztat trenerski w wygranym spotkaniu w St. Mary’s z Southamptonem. Ostatecznie został zatrudniony na stałe. Z ciekawością będziemy przyglądali się jego poczynaniom.

 


W wydaniu internetowym The Mirror, artykuł o negocjacjach kontraktowych Leightona Bainesa. Dziennikarze tej gazety informują również, że Roberto Martinez zaczął bardzo ubiegać się o wznowienie rozmów o nowym kontrakcie dla lewego defensora The Toffees.

 


Emmanuel Adebayor w wywiadzie po meczu przeciwko „Świętym” powiedział, że czuł się okropnie za rządów Andre Villasa-Boasa. Wydawało mu się, że był odstawiony na boczny tor, czego apogeum zostało osiągnięte, gdy zabrakło go na oficjalnym zdjęciu drużyny. Powiedział również, że cieszy się z powrotu do pierwszej jedenastki, a strzelanie bramek wreszcie sprawia mu przyjemność. Jest również wdzięczny Timowi Sherwoodowi za „odkurzenie” go.

 


Na łamach The Guardian zamieszczony został za to artykuł, w którym Brendan Rodgers poleca ponowne powołanie Raheema Sterlinga do reprezentacji Anglii. Trener The Reds zachwala jego umiejętności, jednocześnie mówiąc wprost, że oczekuje prędzej czy później powołania do kadry dla dziewiętnastoletniego skrzydłowego. Brendan Rodgers zapewnił, że Raheem jest wart zainteresowania się nim przez selekcjonera w perspektywie zbliżających się mistrzostw świata. Sterling w ostatnich czterech meczach zdobył trzy bramki, odgrywając istotne role w tych spotkaniach.

 


Na portalu Daily Mail możemy zobaczyć artykuł, w którym to jest kilka słów o namawianiu Lionela Messiego przez Yayę Toure i Sergio Aguero. Adam Crofton podkreśla, że Aregntyńczyk ma nieprzyjemne kontakty z władzą FC Barcelony, oraz przytacza słowa czterokrotnego zdobywcy Złotej Piłki na temat wiceprezydenta „Blaugrany”. Zdaniem Messiego ten nie zna się na piłce nożnej. Z kolei ojciec gwiazdora FCB, Jorge w wywiadzie powiedział, że nie ma żadnego konfliktu pomiędzy gwiazdą Barcelony a władzami. Zwłaszcza Toure zachwycał się perspektywą sprowadzenia Leo na Etihad Stadium. Aguero zapowiedział nawet, że jest skłonny odsunąć się w cień, gdyby jego rodak przybył do Manchesteru. Na razie pozostaje to melodią przyszłości, lecz kto wie, co przyniesie los...


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)