Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Czy Moyes rozgryzie Sunderland?

Czy Moyes rozgryzie Sunderland?

Piłka nożna | 06 stycznia 2014 21:40 | Michał Kozera

fot. Sunderland / facebook.com

Przed nami półfinałowe spotkania Capital One Cup, w których ekipy z Manchesteru zmierzą się z rywalami na drodze do prawdopodobnych derbów Manchesteru na Wembley. Czy jednak Manchester United powinien czuć się komfortowo przed spotkaniem z Sunderlandem po ostatnich spotkaniach, które ponownie obnażyły słabość drużyny z Old Trafford?


Już jutro pierwszy z dwóch meczy półfinałowych – Sunderland na swoim obiekcie podejmie Manchester United. Drużyna Gusa Poyeta zajmuje obecnie ostatnią pozycję w tabeli, a za sobą ma serię coraz słabszych meczów w Premier League – od wygranej, przez remis skończyli na porażce. W niedzielę Czarne Koty pokonały u siebie 3:1 Carlisle United w 3 rundzie FA Cup.Jak to przedstawia się w porównaniu z wynikami United? Idąc od końca – Czerwone Diabły odpadły z FA Cup przegrywając mecz ze Swansea City u siebie. Wcześniej nie było wiele lepiej – ostatnie ligowe spotkanie Diabłów w lidze to porażka 1:2 z Tottenhamem (również na Old Trafford). Koguty zakończyły tym samym serię czterech zwycięstw rywali i zapoczątkowały trwający dwa spotkania gorszy okres.


Okres świąteczny oszczędził Sunderland – tylko dwa nazwiska zawiera lista kontuzji Czarnych Kotów. Zgoła inaczej jest w Manchesterze, gdzie nieobecnych jest około 8 zawodników. Niemal pewnym jest, że kilku piłkarzy będzie mogło odpocząć, a na boisku zobaczymy dość rezerwowy skład. W takich warunkach Sunderland nie pozostaje bez szans, tym bardziej gdy spojrzeć na aktualną formę Diabłów. Okazja jest wyjątkowa – w rewanżu możemy zobaczyć już Rooneya czy van Persiego, którzy mogą przesądzić losy spotkania. Stąd też możemy spodziewać się dobrego widowiska i odważnej gry gospodarzy. Co zaś zaprezentują goście? Tego nie możemy przewidzieć, bowiem team Davida Moyesa znów może zawieść. Jak potoczą się losy meczu, dowiemy się jutro o 20:45.


Sunderland – Manchester United, godz. 20:45, Stadium of Light.
Nasz typ: 2.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)