Sport4fans.pl Piłka nożna Remisowy poniedziałek, WBA remisuje z Evertonem

Remisowy poniedziałek, WBA remisuje z Evertonem

Piłka nożna | 20 stycznia 2014 23:48 | Michał Kozera

Kawałek dobrego i otwartego futbolu pokazały dziś na The Hawthorns West Bromwich Albion oraz Everton w ostatnim meczu 22. kolejki Premier League. Mimo ciekawego widowiska zobaczyliśmy tylko po jednej bramce dla każdej drużyny. Trafienia zapisali na swoim koncie Mirallas oraz Lugano i to z ich przyczyny obie drużyny podzieliły się zdobyczą punktową.

Pierwsza połowa zaczęła się od inicjatywy Evertonu, który postanowił nieco przycisnąć słabszego rywala na ich własnym terenie. Próba zdominowania West Bromu efektów nie przyniosła, chociaż blisko tego był Oviedo, oddający chybiony strzał na dwa tempa w polu karnym. Gospodarze postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i po ponad 30 minutach gry optyczną przewagę można przypisać WBA. Czas na otwarcie wyniku przyszedł w 41. minucie, kiedy długie podanie na linii pola karnego otrzymał Lukaku. Górna piłka spadła na głowę Belga, który odbił ją w środek pola karnego, gdzie pędził już Kevin Mirallas, pewnie dopadając i pakując futbolówkę przy lewym słupku bramki.

Podczas drugich 45 minut do walki o swoje znacznie bardziej zdecydowanie ruszyli gracze z West Bromwich. The Toffees stracili swoje tempo i musieli skupić się na obronie bramki strzeżonej przez Howarda, na którą coraz częściej padały strzały. W 75. minucie prawym skrzydłem ruszył Morrison i mimo asysty obrońcy, udało mu się posłać wrzutkę w pole karne. Na piłkę idealnie nabiegł Diego Lugano, głową uderzając ją w prawy górny róg bramki. Rezultat? 1:1, który utrzymał się do końca spotkania.

Everton dzięki punktowi zdobytemu na The Hawthorns zbliżył się na punkt do Tottenhamu, który niedzielnym zwycięstwem zyskał pozycję na rzecz ekipy z Liverpoolu. West Brom jest w identycznej sytuacji względem Norwich, przy czym gospodarze dzisiejszego meczu są dopiero na 13 pozycji.