Sport4fans.pl Piłka nożna Cardiff lepszy od Boltonu, bramka Campbella i błąd Lonergana

Cardiff lepszy od Boltonu, bramka Campbella i błąd Lonergana

Piłka nożna | 25 stycznia 2014 20:02 | Michał Kozera

Cardiff City może być zadowolone po wizycie w Horwich, gdzie w 4 rundzie FA Cup zmierzyło się z grającym w Championsip Bolton Wanderers. 90 minut spotkania przyniosło obu drużynom ogrom niewykorzystanych sytuacji, jednak dopiero wprowadzony w przerwie Fraizer Campbell zdołał umieścić piłkę w siatce, prowadząc swoją ekipę do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Gdyby jednak nie ogromny błąd bramkarza gospodarzy, o rozstrzygnięciu musiałoby decydować spotkanie rewanżowe. Całe spotkanie na Reebok Stadium to prawdziwy festiwal niewykorzystanych sytuacji i kiepskich prób bramkowych. Obie drużyny zaprezentowały zbliżoną ilość podejść do zdobycia bramki, równo wypada też statystyka strzałów celnych – tych jednak jest tyle co nic. Boltonowi udało się oddać jeden dobry strzał, z którym dobrze poradził sobie bramkarz gości w 58 minucie.

Dlaczego było bardzo możliwe, że potrzebowalibyśmy meczu rewanżowego? Na boisko w przerwie wszedł Fraizer Campbell, który w tym sezonie prezentuje świetną formę strzelecką i skutecznie wspomaga swoimi bramkami Cardiff w Premier League. Tym razem wychowanek Manchesteru United miał wiele szczęścia – w zamieszaniu w polu karnym do piłki wyskoczył bramkarz Boltonu – niestety interwencja Lonergana okazała się na tyle niefortunna, że ten wypuścił piłkę z rąk. Momentalnie dostrzegł to Campbell i płynnym obrotem, bez namysłu wbił piłkę do siatki w 50 minucie. Wydawało się, że bramka rozrusza spotkanie – nic z tego – w dalszej części meczu ofensywy obu drużyn nadal pudlowały, chociaż było kilka fantastycznych okazji. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Cardiff City.