Sport4fans.pl Piłka nożna Chelsea spokojnie wchodzi do następnej rundy

Chelsea spokojnie wchodzi do następnej rundy

Piłka nożna | 26 stycznia 2014 19:53 | Damian Wiśniewski

Nie było miejsca na jakąkolwiek niespodziankę. W pojedynku dwóch drużyn grających na co dzień w Premier League, na Stamoford Bridge miejscowa Chelsea okazała się lepsza od Stoke City i po pięknym trafieniu z rzutu wolnego, jakim popisał się Oscar zwyciężyła 1:0. W kolejnej rundzie podopieczni Jose Mourinho zmierzą się z Machesterem City. Już teraz możemy ostrzyć sobie apetyty na wspaniałe widowisko.

Pierwsza połowa była jeszcze w miarę wyrównana. Stoke próbowało atakować na bramkę Marka Schwarzera, ten jednak nie został ani razu pokonany. Gospodarze natomiast w swoich poczynaniach byli sporo groźniejsi. Oprócz wspomnianego już cudownego gola z rzutu wolnego, jakim popisał się Brazylijczyk Oscar, swoje dwie kapitalne okazje zmarnował Frank Lampard.

Najważniejsze dla nas widzów było z pewnością również to, że obaj menedżerowie postanowili nie oszczędzać zawodników pierwszego sortu i wystawili najsilniejsze składy. Na niewiele to się jednak zdało Markowi Hughesowi, gdyż podczas drugich 45 minut jego ekipa grała jeszcze słabiej niż w trakcie pierwszych.

The Blues grali dużo rozważniej, tworząc sobie kolejne sytuacje do podwyższenia swojego prowadzenia, a The Potters zachowywali się jakby to oni mieli przewagę jednego gola po pierwszej połowie. Chelsea stwarzała sytuacje, których jednak nie potrafiła zamieniać na gole. Takowe kolejno marnowali Eto’o i Luiz.

Ekipa Mourinho dowiozła do samego końca ten wynik i spokojnie awansowała do 1/8 finału rozgrywek. Tam schody będę już jednak dużo wyższe, gdyż na drodze londyńczyków stanie rozpędzony w ostatnim czasie Manchester City. Zapowiada nam się niezwykle pasjonujące widowisko. A wstęp do niego będziemy mogli ujrzeć już w przyszły poniedziałek, kiedy jedni i drudzy zmierzą się w meczu ligowym.

Chelsea FC – Stoke City 1:0 (1:0)