Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Przegląd prasy: Ostre słowa Mourinho: "West Ham gra futbol XIX-wieczny"

fot. wikipedia.com

Przegląd prasy: Ostre słowa Mourinho: "West Ham gra futbol XIX-wieczny"

Piłka nożna | 30 stycznia 2014 17:36 | Sebastian Ibron

Kolejna kolejka Premier League za nami, a więc pora na przegląd prasy. W związku ze zbliżającym się nieubłaganie końcem okienka transferowego będą dominowały tematy transferowe. Ale oczywiście, nie tylko transferami prasa żyje. Co się może wydarzyć i co się wydarzyło?


Daily Mail:


Usługami Naniego zainteresowany jest Inter Mediolan. Przynajmniej na razie na zasadzie wypożyczenia, ale to całkowicie zrozumiałe. Portugalczyk jest obecnie kontuzjowany, lecz to nie zraża potencjalnych kupców. Mediolańczycy desperacko potrzebują wzmocnień w ofensywie, a taki zawodnik jak Nani byłby ważnym ogniwem tej drużyny. Co ważne, w razie próby zakontraktowania go na stałe przez Inter w grę wchodziłaby wymiana za Fredy’ego Guarina, a to może skłonić United do wypożyczenia skrzydłowego.


The Mirror:


Internetowe wydanie tej gazety donosi, że na Ukrainę poleciał dyrektor sportowy Liverpoolu, Ian Ayre. Celem jego podróży ma być wynegocjowanie transferu Yevhena Konoplyanki. Wyciągnięcie go z Dnipra Dnitropietrowsk będzie jednak dość kosztowne. Mówi się, że Ukraińcy nie wypuszczą swojej gwiazdy za mniej niż 20 milionów euro, a obecna oferta Liverpoolu oscyluje w granicach 16 milionów. Jednak „The Reds” nie są jedynymi w tej batalii. Zainteresowani transferem tego zawodnika jest również Tottenham.


Transfery, transfery. Ponownie The Mirror. Odpowiedzią Arsenalu na transfery Juana Maty, czy prawdopodobne Fernando do Manchesteru City czy Konoplyanki ma być zakontraktowanie młodego skrzydłowego, Juliana Draxlera. Od dłuższego czasu mówi się o zainteresowaniu Kanonierów zawodnikiem Schalke. Przeszkodą jednak może okazać się cena. 30 milionów funtów (takiej sumy żądają sternicy Schalke) ulicą nie chodzi i nie wiadomo, czy Arsenal kolejny raz w tym sezonie wyłoży więcej pieniędzy na stół, niż ma to w zwyczaju.


Drugim transferem Londyńczyków miałby być Mirko Vucinić. O ile wiemy, że rzeczywiście takie zainteresowani istnieje, o tyle Czarnogórzec i jego agent podchodzą do tej kwestii bardziej sceptycznie. Ostatnie pogłoski donoszą, że prawdopodobnie transfer nie dojdzie do skutku, lecz są to informacje niepotwierdzone.


The Guardian


Dla odmiany. Jose Mourinho znów zabłysnął, niekoniecznie pozytywnie. Po meczu Chelsea – West Ham (swoją drogą polecamy zapoznać się ze statystykami tego spotkania) ostro skrytykował postawę „Młotów”. Jego zdaniem podopieczni Sama Allardyce’a prezentują najbardziej siermiężny futbol w całej lidze, a ich gra przypomina dziewiętnastowieczną piłkę. Dodał ponadto, że tego typu gra nie powinna mieć w ogóle miejsca. Te słowa odbiły się sporym echem. My również dorzucimy swoje dwa grosze. Prawdą jest, że West Ham oddał jeden strzał na bramkę „The Blues”, że miał 28% posiadania piłki. Ale czy czegoś to państwu przypomina? Ot, „The Special One” zapomniał, gdy sam stosował tego typu taktykę.

 

SEBASTIAN IBRON
TWITTER: 
@Frover77
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)