Sport4fans.pl Piłka nożna Bez niespodzianki w Turynie. Derby D'Italia dla Juve

Bez niespodzianki w Turynie. Derby D'Italia dla Juve

Piłka nożna | 02 lutego 2014 23:40 | Damian Wiśniewski

Juventus Turyn ewidentnie nie zwalnia tempa i pewnie kroczy po kolejny triumf w Serie A. W trakcie dzisiejszego wieczora drużyna prowadzona przez Antonio Conte ograła w derbach Włoch Inter Mediolan 3:1, będąc przez pełne 90 minut ekipą wyraźnie lepszą i zasługującą na trzy punkty. Na tę chwilę Stara Dama ma dziewięć oczek przewagi nad drugą Romą, która ma jedno spotkanie więcej do rozegrania.

Derby rządzą się swoimi prawami, jednak w przypadku tego pojedynku trudno było liczyć na inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy. Juve przed własną publicznością zwyciężało we wszystkich dotychczasowych spotkaniach, nie tracąc tu choćby jednego oczka. Inter natomiast nie zachwyca. Piąte miejsce w tabeli przed tą kolejką i dziewięć punktów straty do trzeciego miejsca z nóg nie zwalają.

I ten mecz tak właśnie wyglądał, jakby tym razem też miało nie być inaczej. Bianconeri przeważali od pierwszego gwizdka, a swoje dobre okazje marnowali Tevez oraz Chiellini, temu pierwszemu strzał wybronił Handanović, a ten drugi zwyczajnie przestrzelił. Jednak jak to mówią, co się odwlecze, to nie uciecze. Po genialnej asyście Andrei Pirlo gola numer jeden w tym meczu zdobył Stephan Lichtsteiner.

Juventus prowadził grę, natomiast jego rywal nie potrafił się odgryźć. W pierwszej połowie niezłą okazję miał co prawda Palacio, ale to by było na tyle. W trakcie drugich 45 minut obraz na boisku nie ulegał zmianie, już na początku na 2:0 podwyższył Giorgio Chiellini. Juve wciąż naciskało i grało swoje, co zaowocowało jeszcze bardzo ładnym golem Arturo Vidala, który w styczniu był łączony z Manchesterem United.

Podopieczni Waltera Mazzarriego nie byli dziś w stanie nawiązać walki z przeciwnikiem, ale udało się zdobyć jedną bramkę. Stało się to co prawda głównie dzięki temu, iż gospodarze po zdobyciu trzeciej bramki nie forsowali już tempa, ale gol zdobyty Rolando stał się faktem. Mecz skończył się jednak wynikiem 3:1 i trudno sobie teraz wyobrazić, aby turyńczycy mieli nie zdobyć trzeciego tytułu mistrza Włoch z rzędu.

Juventus Turyn – Inter Mediolan 3:1 (1:0)
1:0 Lichtsteiner 16’
2:0 Chiellini 48’