Sport4fans.pl Piłka nożna Coppa Italia: Udinese ogrywa Fiorentine

Coppa Italia: Udinese ogrywa Fiorentine

Piłka nożna | 04 lutego 2014 23:43 | Damian Wiśniewski

Małej niespodzianki byliśmy dzisiaj świadkami na Stadio Friuli. Będące w bardzo kiepskiej formie w tym sezonie Udinese ograło w półfinale Pucharu Włoch czwartą w tabeli ligowej Fiorentinę 2:1. Nie daje to jeszcze temu klubowi awansu, gdyż za tydzień oczywiście zostanie rozegrany rewanż. Piotr Zieliński oraz Rafał Wolski spędzili cały mecz na ławkach rezerwowych swoich zespołów.

Sam mecz nie był na pewno widowiskiem najwyższych lotów. Brakowało płynności w przeprowadzaniu akcji, gra była szarpana i przeplatana częstymi faulami. W pierwszej połowie chociaż ostatni kwadrans był ciekawy, kiedy zaczęły padać gole. Przepięknej urody zresztą. Najpierw Di Natale wykorzystał kapitalny kontratak, a następnie Juan Manuel Vargas huknął jak z armaty z dystansu i nie dał najmniejszych szans Simone Scuffetowi.

Drugie 45 minut było widowiskiem jeszcze bardziej topornym. Coś tam niby z przodu starał się szarpać Matri, z dystansu strzelał Vargas, ale ani jednemu, ani drugiemu zupełnie nie szło. W zespole gospodarzy było bardzo podobnie, ale po zejściu Di Natale po przerwie, nie byli oni w stanie tak naprawdę zagrozić przeciwnikowi.

Wszystko zmieniło się, kiedy Francesco Guidolin wprowadził na boisko Muriela. To ten właśnie zawodnik pięknym strzałem sprzed pola karnego ustalił wynik tego spotkania na 2:1. Pierwszy mecz wygrało Udinese, ale taka zaliczka przed rewanżem nie może dawać żadnej pewności, co do awansu do finału w Rzymie. Szkoda tylko, że znów nawet na chwilę na boisku nie pokazali się Rafał Wolski i Piotr Zieliński. Ale nie tylko im idzie kiepsko, wszyscy polscy zawodnicy, poza Kamilem Glikiem, absolutnie nie radzą sobie na włoskich boiskach i jeśli szybko nie zmienią klubów, to ich kariery na długo mogą stanąć w miejscu.

Udinese – Fiorentina 2:1 (1:1)
1:0 Di Natale 36’
1:1 Vargas 44’
2:1 Muriel 83’