Sport4fans.pl Piłka nożna Coppa Italia: Wielkie emocje w Rzymie, AS Roma ogrywa Napoli

Coppa Italia: Wielkie emocje w Rzymie, AS Roma ogrywa Napoli

Piłka nożna | 05 lutego 2014 23:36 | Damian Wiśniewski
Fantastyczny mecz rozegrał się dzisiaj na Stadio Olimpico w Rzymie. AS Roma, która podejmowała na własnym Boisku SSC Napoli wygrała 3:2 w pierwszym spotkaniu drugiego półfinału Pucharu Włoch. Neapolitańczykom wystarczą do awansu wyniki 1:0, lub 2:1, jednak jeśli będziemy znów świadkami tak niebywałego meczu jak ten, to o jakiekolwiek prognozy jest bardzo ciężko.

To spotkanie od pierwszego gwizdka nie w niczym nie przypominało wczorajszego półfinału rozegranego pomiędzy Udinese a Fiorentiną. Tutaj tempo od samego początku było bardzo wysokie i aż roiło się od sytuacji podbramkowych, które mogły kończyć się bramkami. Grę prowadziło Napoli, a Roma starała się grać kontratakami, którymi siała popłoch w obronie gości.

I z jednego z tych kontrataków padła pierwsza bramka. Fantastyczną asystę przy trafieniu Gervinho zaliczył wiecznie żywy Francesco Totti, ale jak pokazały powtórki Iworyjczyk w momencie podania od kolegi był na spalonym. Później golem przecudnej urody popisał się Kevin Strootman i Roma na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem.

Jeśli ktoś jednak myślał, że wydarzenia z pierwszej połowy wybiją z rytmu neapolitańczyków, to srogo się pomylił. Oni od razu ruszyli do ataków, które najpierw skończyły się samobójczym trafieniem Morgana De Sanctisa (ogromy pech bramkarza, równie dobrze można by zapisać tego gola Higuianowi), a następnie bramką Driesa Mertensa.

To nie był jednak koniec emocji, gdyż na niedługo przed ostatnim gwizdkiem sędziego swojego drugiego gola zdobył Gervinho. Ten mecz był niesamowity w każdym calu i na dobrą sprawę mógł się skończyć dużo wyższym wynikiem, nawet remisowym. Dzięki temu z tym większym zniecierpliwieniem czekamy teraz na przyszłotygodniowy rewanż, będzie się działo!

AS Roma – SSC Napoli 3:2 (2:0)
1:0 Gervinho 13’
2:0 Strootman 32’
2:1 De Sanctis (s) 47’
2:2 Mertens 71’
3:2 Gervinho 88’