Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Bezpłciowe City, Obywatele nie wykorzystali szansy

Bezpłciowe City, Obywatele nie wykorzystali szansy

Piłka nożna | 08 lutego 2014 18:52 | Michał Kozera

fot. Premier League / facebook.com

Manchester City miał wyborną okazje, by objąć fotel lidera po tym, jak sromotny łomot otrzymał dotychczasowy lider Premier League – Arsenal. Obywatele nie poradzili sobie jednak z Norwich City i z wyjazdowego meczu wrócili tylko z jednym punktem, tracąc 2 miejsce na rzecz obejmującej pierwsze miejsce Chelsea. Remisowy wynik nie zmienił sytuacji Kanarków – te nadal są 15. ekipą ligi.

 

Atmosfera meczu zagrzała się po pierwszym kwadransie gry, kiedy pierwszą poważną szansę otrzymało Norwich, jednak z wykończeniem jej nie poradził sobie Nathan Redmond. Dwie minuty później Kanarki miały szansę z rzutu rożnego, kiedy piłka spadła na głowę jednego z zawodników gospodarzy ustawionych w polu karnym. Uderzenie świetnie sparował Joe Hart, jednak nie poradził sobie z dobitką – na jego szczęście drugie uderzenie zostało oddanego ze spalonego. W 35. minucie równie blisko zdobycia gola byli rywale w podobnej sytuacji – dośrodkowanie zamienił na strzał głową Negredo, jednak piłka nieszczęśliwie trafia w poprzeczkę.

 

W drugiej połowie swoje szanse mieli i City, i Norwich. Za każdym razem bez efektów, bowiem zarówno świetny mecz prezentowali dziś obrońcy obu zespołów, jak i nieskuteczność dała o sobie znać. W 57. minucie strzał Navasa zostaje zablokowany czystym wślizgiem, a w dalszej części meczu Jovetić i Dżeko pudłują. Nie powiodło się też Martinowi i Pilkingtonowi, którzy nie mogli celnie uderzyć. Efektem tego mecz skończył się wynikiem bezbramkowym, kończąc szanse City na objęcie ligowego prowadzenie po tej kolejce.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)