Sport4fans.pl Piłka nożna Walia dla Łabędzi, Cardiff rozbite!

Walia dla Łabędzi, Cardiff rozbite!

Piłka nożna | 08 lutego 2014 21:03 | Michał Kozera

Bardzo jednostronnym wynikiem zakończyło się spotkanie dwóch walijskich drużyn w stawce Premier League. Swansea na własnym stadionie pokonało Cardiff trzema bramkami, które strzelali Routledge, Dyer oraz Bony. Łabędzie zdominowały spotkanie i zgarniając komplet punktów awansowały w tabeli na 10. miejsce, pozostawiając przegrane Cardiff na przedostatniej pozycji.

Pierwsza połowa chociaż zdecydowanie po stronie Swansea, nie zapowiadała takiego rozwoju wypadków. Strzały Routledge’a czy Dyera musiały się jednak zadowolić rękawicami bramkarza, a ponad 60% posiadania piłki nie wystarczyło, by po 45 minutach zejść do szatni jako drużyna prowadząca.

Pogadanka w szatni musiała odnieść spodziewany skutek, bowiem dziać zaczęło się już w 47 minucie. Wspaniałą akcję przeprowadził Wayne Routledge zbiegając z lewej strony w pole karne i technicznym uderzeniem kierując piłkę w bramkę tuż przy słupku.

Dobijanie Cardiff zaczęło się na 11 minut przed końcem regulaminowego czasu, gdy Nathan Dyer zanurkował głową w piłkę, umieszczając ją nisko, przy prawym słupku bramki. Tego nie spodziewał się Marshall, który nawet nie podjął próby interwencji.

Kropkę nad i postawił Wilfried Bony, gdy po rzucie rożnym naskoczył na piłkę i głową skierował ją do bramki. Golkiper rywala znów bez szans, podobnie jak cały zespół, rozbity w derbach Walii. Swansea City 3:0 Cardiff City.