Sport4fans.pl Piłka nożna Adebayor zapewnia zwycięstwo Kogutom!

Adebayor zapewnia zwycięstwo Kogutom!

Piłka nożna | 09 lutego 2014 18:48 | Mateusz Decyk

Tottenham wygrywa z Evertonem 1:0 w spotkaniu, które może mieć decydujący wpływ na walkę o kwalifikacje do Ligi Mistrzów.

Emmanuel Adebayor dał trzy punkty swojej drużynie kierując piłkę do siatki po dośrodkowaniu Kyla Walkera.. Togijczyk jest niezwykle ważnym piłkarzem dla Spurs, bo w każdym meczu, w którym strzelił bramkę, Koguty odnosiły zwycięstwo.

Stroną przeważającą w tym spotkaniu był zespół z Liverpoolu. Od samego początku to piłkarze Roberto Martineza konstruowali ataki groźne dla bramki Hugo Llorisa. Jak zwykle bardzo aktywnym zawodnikiem był Leighton Baines, który starał się wypracować swoim kolegom stuprocentową sytuację. Jednak jak pokazują statystyki, najwyższa skuteczność The Tofees przypada na ostatnie dziesięć minut gry, więc na próżno przyszło nam czekać na bramki w pierwszej połowie, pomimo dobrej gry, będącego ostatnio w świetnej formie Kevina Mirallasa, z którym nie radzili sobie obrońcy Spurs. Gdyby Grek grał czasem bardziej zespołowo, to zawodnicy w niebieskich strojach schodziliby z murawy White Hart Lane zwycięscy.

Jeśli chodzi o zespół gospodarzy to wyróżniał się Danny Rose, który nie dość, że jest piekielnie szybki to jeszcze nie brakuje mu kreatywności w grze ofensywnej. Często schodził do środka, co jest raczej nietypowe dla piłkarza na jego pozycji. Był o wiele pożyteczniejszy od Arona Lennona, którego jedynym atutem jest szybkość. Anglik nie potrafi dojść do dawnej dyspozycji, sprzed kontuzji. Nie zabłysnął też Christian Eriksen, a nazwanie go w tym meczu playmakerem, byłoby sporym wyolbrzymieniem.

Adebayor nie rozegrał może jakiegoś świetnego spotkania, ale o wszystkim zadecydowała jedna akcja. Bardziej sprawiedliwy byłby remis, ale taki jest futbol. Zaważyła skuteczność, a Liga Mistrzów ucieka piłkarzom z Goodison Park.

Składy:

Everton: Howard, Coleman, Baines, Distin, Jagielka, Barry, McCarthy, Osman, Pienaar, Mirallas, Naismith.

Tottenham: Lloris, Walker, Rose, Dawson, Vertonghen, Paulinho, Dembele, Bentaleb, Eriksen, Lennon, Adebayor