Sport4fans.pl Piłka nożna Nowy lider, stare problemy i coraz większe emocje – 25. kolejka za nami

Nowy lider, stare problemy i coraz większe emocje – 25. kolejka za nami

Piłka nożna | 10 lutego 2014 21:43 | Michał Kozera

Ledwie zakończyły się rozgrywki w ramach 25. kolejki Premier League, zawodnicy już szykują się do kolejny spotkań, tym razem mających miejsce we wtorek i w środę. Warto jednak przyjrzeć się co działo się w weekend, bowiem za nami kolejna, szalona runda. Działo się jak zawsze wiele, można jednak odnieść wrażenie, że gdzieś już ten schemat widzieliśmy. Dlaczego? Zapraszam do podsumowania.

Najważniejszą i najistotniejszą sytuacją minionych dwóch „matchdayów” jest zmiana na fotelu lidera Premier League. Ustąpić z pierwszego miejsca musiał Arsenal, którego sromotnie rozjechał Liverpool, już po 20 minutach meczu jasno dając Kanonierom do zrozumienia co ich czeka w ciągu całego pojedynku. Strata punktów przez klub Wengera była idealną okazją dla dwóch innych zespołów – rywala zza miedzy, Chelsea, oraz dla Manchesteru City. Ten drugi zadaniu nie podołał i bezbramkowo zremisował z Norwich, natomiast The Blues swoje zadanie wykonali w najlepszym stylu, pokonując będące w tragicznej formie Newcastle aż 3 do 0. W ten sposób wreszcie mogliśmy ujrzeć zmianę na samym szczycie i kto wie, może ta utrzyma się na długo?

W spotkaniach innych zespołów z lepszej połowy tabeli również się działo. Everton został pokonany przez Tottenham, któremu do tego celu wystarczyło jedno trafienie. Sztuka zdobycia kompletu punktów nie powiodła się Manchesterowi United, który po raz kolejny obdarował rywala na własnym terenie. Mecz był szalony – w jego trakcie padł rekord dośrodkowań, Manchester United wyrównanie, a potem prowadzenie zdobył w trzy minuty, by stracić je w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Z 0:1 do 2:1, by zakończyć na 2:2? Panie Moyes, czas coś zmienić na już. Sebastian zabrał na ten temat głos.

Wynikiem 2:2 zakończył się pojedynek Southamptonu ze Stoke. Garncarze na wyjeździe nie imponowali nigdy formą, gdy jednak przyszedł czas zdobyć kilka goli na cudzym stadionie, padło na ekipę Artura Boruca. Kolejny dobry mecz rozegrał Charlie Adam, dwukrotnie asystując.

3 punkty udało się zdobyć jeszcze 3 zespołom w stawce. West Ham United pokonał na wyjeździe Aston Villę, a Crystal Palace West Brom, zyskując kolejne cenne punkty w mistrzostwach. Derby Walii rozstrzygnęły się na korzyść Swansea, które w drugiej połowie postawiły wszystko na jedną kartę i wbiły aż 3 bramki Cardiff.

Liverpool 5 - 1 Arsenal [relacja]
Aston Villa 0 – 2 West Ham
Chelsea 3 – 0 Newcastle [relacja]
Crystal Palace 3 – 1 West Brom
Norwich 0 – 0 Man City [relacja]
Southampton 2 – 2 Stoke City
Sunderland 0 – 2 Hull City
Swansea 3 – 0 Cardiff City [relacja]