Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Przegląd prasy. Większy stadion dla Manchesteru City, Tottenham w Lidze Mistrzów?

Przegląd prasy. Większy stadion dla Manchesteru City, Tottenham w Lidze Mistrzów?

Piłka nożna | 13 lutego 2014 22:34 | Sebastian Ibron
Tottenham rozprawił się z Newcastle, czy jest to zwiastun zażartej walki o LM?
fot. Premier League / facebook.com
Tottenham rozprawił się z Newcastle, czy jest to zwiastun zażartej walki o LM?

Kolejna seria gier w Premier League za nami, a więc pora zajrzeć do brytyjskiej prasy. Tym razem nie ma żadnego tematu przewodniego, co wcale nie umniejsza ciekawości tekstów, które przedstawimy. Zapraszamy do lektury.Zaczniemy od The Telegraph i słów Brendana Rodgersa. Szkoleniowiec Liverpoolu trzymał się metaforyki zwierzęcej i nawiązał do porównania Arsenalu i Manchesteru City jako koni oraz Chelsea jako kucyka. Sam rzekł, że Liverpool w tym wyścigu jest niczym chihuahua, który plącze się tym wielkim koniom pomiędzy nogami. Odpowiedział tak na pytanie, czy Liverpool w dalszym ciągu ma szanse na mistrzostwo. Menedżer nie zaprzeczył, ale jednocześnie powiedział, że jego drużyna ma mniejsze szanse na osiągnięcie końcowego triumfu, zwłaszcza że Jose Mourinho – którego drużyna uważana jest za kucyka – jest znakomity we wszystkich aspektach zarządzania drużyną piłkarską.The Independent z kolei napisał o przyznaniu pozwolenia Manchesterowi City na rozbudowanie stadionu do pojemności większej, aniżeli 60 tysięcy. Zatwierdzone zostały plany powiększenia ilości miejsc na stadionie o 14,5 tysiąca. Obecna pojemność wynosi 47,805 miejsc. Za obiema bramkami będzie o 6,250 miejsc siedzących więcej, a wokół murawy dodane zamontowane zostanie 2000 miejsc siedzących. Władze „Obywateli” poinformowały o planach powiększenia stadionu zeszłego lata, a oficjalne plany powstały w listopadzie minionego roku. Dzięki tym zmianom, Etihad będzie drugim największym stadionem w Premier League. Większy będzie jedynie obiekt lokalnych rywali, Manchesteru United.

 Znów The Independent. Bardzo odważne słowa wystosował obrońca Tottenhamu, Younes Kaboul. Francuz zapewniał, że „Koguty”, dopóki będą kontynuowały taką grę, jak przeciwko Newcastle, będą grały o Ligę Mistrzów. Jest on tego absolutnie pewien, lecz wiadomo, że ciężko będzie zaprezentować tak skuteczną grę we wszystkich spotkaniach. Trzeba mieć też na uwadze, że przecież obecna pierwsza czwórka jest w piekielnie mocna i będzie bardzo ciężko dogonić którąkolwiek z tych drużyn. W dodatku chrapkę na te elitarne rozgrywki ma również Everton, a Manchester United też tanio skóry nie sprzeda.

 Na koniec The Guardian i wątek rasistowskich zarzutów wobec Suareza względem Evry. Urugwajczyk utrzymuje, że wszystkie zarzuty wobec niego są wymysłem wyobraźni i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Suarez powiedział tak po słowach Evry, który rzekł że nie ma żalu do snajpera Liverpoolu o ten incydent. Suarez uważa, że został bez żadnych dowodów oskarżony o rasistowskie uwagi, jednak zamierza zamknąć raz na zawsze ten rozdział. Twierdzi, że był wtedy tym przejęty, lecz teraz o tym w ogóle nie rozmyśla. Uważa, że dojrzał i nie zamierza rozdrapywać starych ran.

SEBASTIAN IBRON
TWITTER: @sebastianibron

 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)