Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Niedziela w T-Mobile Ekstraklasie. Sprawdź, jak typuje Remigiusz Jezierski

fot. wikipedia.org

Niedziela w T-Mobile Ekstraklasie. Sprawdź, jak typuje Remigiusz Jezierski

Piłka nożna | 15 lutego 2014 21:00 | Sebastian Ibron

Ciekawie zapowiadają się niedzielne spotkania T-Mobile Ekstraklasy. O wytypowanie zwycięzców tych pojedynków poprosiliśmy Remigiusza Jezierskiego, zapraszamy więc do zapoznania się z typami oraz opinią eksperta.


Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok

Dla chorzowian będzie to szansa na rewanż. Mecz pomiędzy tymi drużynami, odbyty w Białymstoku, zakończył się druzgocącą porażką „Niebieskich” aż 0:6. Kluczową rolę wtedy odegrał Dani Quintana, zdobywca dwóch bramek i autor trzech asyst. Obie drużyny zamierzają zwyciężyć z – w zasadzie – bezpośrednim rywalem w walce o pierwszą ósemkę. Gospodarze przed rundą wiosenną zajmowali piątą lokatę, a Jagiellonia była na ostatnim miejscu gwarantującym grę w grupie mistrzowskiej – ósmym.


TYP RJ: 1
- Powiedzmy, że mimo iż nie znam do końca przygotowań trenera Kociana, sygnały były takie, że dobrze drużyna wygląda. Wydaje mi się, że to będzie spory atut, chociaż Jagiellonia poczyniła ciekawe transfery. Pytanie tylko, czy na ten moment zespół będzie zgrany? Mi się wydaje, że zaskakująco to Ruch wygra w tym spotkaniu. Zaskakująco, bo długa przerwa za nami i to zawsze jest wielka niewiadoma i wydaje się, że dyspozycja Ruchu zostanie podtrzymana.


Transmisja w Polsat Sport od 12:50


Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze

Ciężka będzie inauguracja rundy wiosennej dla „Miedziowych”. Na stadion w Lubinie przybędzie wicelider Ekstraklasy, Górnik Zabrze. Lubinianie znajdują się na 14 miejscu, ale ten sam dorobek punktowy przed wiosną miało Podbeskidzie, które było na 15 pozycji. Górnik po rundzie jesiennej tracił pięć oczek do Legii. Jesienią mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem Górników 2:1. Bramki dla zabrzan zdobyli Kosznik i Nakoulma, dla przyjezdnych strzelił Piech.


TYP RJ: X
- Tutaj postawiłbym na remis, mimo że Górnicy będą grali pod sporą presją. A może właśnie ta presja im pomoże. Górnik to dobry zespół, aczkolwiek uważam, że będzie słabszy niż jesienią. Są osłabieni po odejściu Mączyńskiego, Małkowski bodajże dalej kontuzjowany. Ale mają Nakoulmę i Zacharę z przodu i to na ten moment, myślę, że wystarczy, by wywieźć remis z Lubina.


Transmisja w Polsat Sport od 15:20


Lech Poznań – Śląsk Wrocław

Czyli jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań, nawet abstrahując od pozycji w tabeli obu drużyn. Lech, będący na czwartej lokacie, będzie musiał wygrywać mecze z dolną połówką w tabeli, jeśli w dalszym ciągu marzy o mistrzostwie Polski. Śląsk musi walczyć o pierwszą ósemkę, a by się tam znaleźć musi zacząć punktować od samego początku. W poprzedniej rundzie spotkanie rozegrane we Wrocławiu zostało wygrane przez gospodarzy 2:0.


TYP RJ: 1
- Tutaj dam jedyneczkę. Na Lecha postawiłbym dlatego, że również słyszałem o bardzo dobrej dyspozycji oraz że Lech bardzo dobrze wygląda. I o dobrej formie Lovrencicsca oraz Karolu Linettym, młodym zawodniku, który dobrze dyryguje grą w środku pola. Mam przeczucie, że nieważne jest to, że Śląsk grał dobrze w sparingach, i tak w ostatnim sparingu przed ligą średnio wypadł i myślę, że jeszcze nie załatwią Flavio Paixao. Nie mają więc poszerzonej szczególnie kadry przez okres zimowy i myślę, że nie zaczną tak szybko zdobywać punktów.


Transmisja w Polsat Sport Extra od 17:50


SEBASTIAN IBRON

TWITTER: @sebastianibron
 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)