Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Prognoza dla Bydgoszczy: Grad goli i masa emocji!

Prognoza dla Bydgoszczy: Grad goli i masa emocji!

Piłka nożna | 23 lutego 2014 20:36 | Mateusz Decyk

fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl

W poniedziałek czeka nas w Ekstraklasie tylko jedno spotkanie, ale wcale nie oznacza to zmniejszonej dawki emocji nawet dla postronnych kibiców. Zawisza Bydgoszcz zmierzy się z Lechią Gdańsk.

 

W ostatnim spotkaniu gospodarze poniedziałkowego meczu wygrali ze słabą Cracovią 2:0. Nie było to jednak łatwe spotkanie, a piłkarze z Bydgoszczy długo męczyli się w staraniach o strzelenie bramki. To dosyć dziwne, bo podopieczni Ryszarda Tarasiewicza od początku tego sezonu znajdują się w wyśmienitej formie strzeleckiej, a w ostatnim spotkaniu 23 kolejki T-Mobile Ekstraklasy będą próbowali uciec Cracovii, która przegrała w derbach Krakowa z Białą Gwiazdą.

 

Zmotywowani do zwycięstwa będą też piłkarze Michała Probierza. Co prawda, po spotkaniu z Pogonią Szczecin morale drużyny mogły spaść, bo tamtego dnia na PGE Arena Lechia grała naprawdę dobrze, ale daleko im było od kompromitacji jaką zaliczył z Portowcami Lech Poznań. Pogoń to drużyna będąca w tak dobrej formie, że ogromne problemy miałaby z nią nawet stołeczna Legia. Obecna sytuacja zmusza gdańszczan do zwycięstwa, bo w walce o pierwszą ósemkę liczyć się będzie każdy punkt, a to ostatni gwizdek, by Lechia w tę walkę jeszcze się włączyła.

 

Wydaje mi się, że potencjał ofensywny tych drużyn powinien zapewnić nam świetne widowisko i grad goli, ale jak wiadomo trudno przewidzieć przebieg, a tym bardziej wynik spotkania w naszej Ekstraklasie, która w tym sezonie jest wyjątkowo wyrównana. Wydaje mi się, że drużyną lepszą jest Zawisza, poza tym posiada komfort własnego boiska, który powinna wykorzystać. To spotkanie będzie decydujące dla walki o pierwszą ósemkę, a najlepszym wynikiem dla innych drużyn z środka tabeli byłby remis w tym spotkaniu. Wtedy Zawisza nie odskoczyłaby na większą ilość punktów, a Lechia wciąż musiałaby gonić.


Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk, poniedziałek 24 lutego, godzina 18:00.


Nasz typ: 1

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)