Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Tuszyński rozstrzelał Zawiszę

Tuszyński rozstrzelał Zawiszę

Piłka nożna | 24 lutego 2014 21:04 | Damian Wiśniewski

fot. T-Mobile Ekstraklasa / x-news

Mieliśmy show jednego piłkarza w piątek, w Szczecinie, mieliśmy go również dzisiaj w Bydgoszczy. Patryk Tuszyński, napastnik Lechii Gdańsk swoim hat-trickiem dał zasłużone zwycięstwo swojej ekipie. Podopieczni Michała Probierza dzięki tej wygranej awansowali na dziewiątą pozycję w ligowej tabeli, zrównując się punktami z ósmą Jagiellonią.

 

Mecz w Bydgoszczy odbył się w dość smutnej scenerii. Skonfliktowani z właścicielem klubu Radosławem Osuchem kibice w ramach protestu postanowili nie stawić się na meczu. Przez co na trybunach zasiadła ledwie garstka ludzi, która starała się jednak zagrzewać swoich piłkarzy do walki. Na niewiele jednak się to zdało.

 

Zawisza od początku starał się narzucić przeciwnikowi swój styl gry, Lechia natomiast ewidentnie nastawiona była do gry z kontrataku. Jak pokazał czas, lepiej na swojej taktyce wyszli goście. Bydgoszczanie mieli przewagę, jednak ich ataki nie wyglądały za dobrze, Kaniecki nie miał szczególnie dużo do roboty.

 

Tempo meczu było dobre, wysokie. Jedni i drudzy w miarę często podchodzili pod bramkę przeciwnika, ale często dochodziło do sytuacji, gdzie brakowało ostatniego dokładnego zagrania. Takiego zagrania brakło też przy pierwszym golu, ale Zyska wślizgiem uratował futbolówkę i zaliczył naprawdę ładną asystę.

 

Druga połowa to zaczęła się od razu od drugiego trafienia Tuszyńskiego i Zawisza nie potrafił już odpowiedzieć jakąś sensowną akcją ofensywną. Bydgoszczanie niby coś szarpali, starali się, jednak na nic się to nie zdawało. Ostatecznie lechiści wbili kolejnego gola i ustalili wynik spotkania na 3:0. Dzięki temu na dobre już włączyli się do boju o miejsce numer osiem, które gwarantuje rzecz jasna grę w grupie mistrzowskiej w ostatnich siedmiu kolejkach sezonu.


Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk 0:3 (0:1)
0:1 Tuszyński 25’
0:2 Tuszyński 46’
0:3 Tuszyński 79’

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)