Sport4fans.pl Piłka nożna Hat-trick Schurrle, Chelsea pokonuje Fulham!

Hat-trick Schurrle, Chelsea pokonuje Fulham!

Piłka nożna | 01 marca 2014 18:53 | Michał Kozera
Dwie asysty, trzy bramki - tak wygląda łączny dorobek obu zawodników.

Cztery punkty przewagi – tyle z Craven Cottage wywiezie Chelsea Londyn po zwycięstwie 3:1 nad Fulham. Trzy punkty dopisane do tabeli przy przegranej Arsenalu powiększają przewagę drużyny Mourinho, pozwalając zachować pozycję lidera na co najmniej dwa tygodnie! To efekt zawirowań w terminarzu, ale też popisowej gry Andre Schürrle, który swoimi trzema bramkami pokazał wyższość The Blues nad oddalonym niespełna dwie mile lokalnym rywalem.

Na błysk niemieckiego napastnika The Blues czekać trzeba było aż do drugiej połowy. Pierwsze 45 minut nie przyniosło żadnych rozstrzygnięć, chociaż na listę strzelców wpisać mógł się Fernando Torres. Pierwsza poważna szansa przyszła w 13. minucie, kiedy błąd popełnił Stekelenburg - golkiper Fulham zwlekał z wybiciem, dając Torresowi czas na skuteczny pressing. Kopnięta piłka odbiła się od Hiszpana, poleciała do góry i napastnikowi udało się znaleźć miejsce na przejęcie jej w polu karnym, niestety nie zdążył oddać strzału i obrońcy uratowali sytuację. W 40. minucie zakręcić obroną rywala próbowali gracze Fulham przy wykonywaniu rzutu wolnego. Do piłki ustawiło się 4 zawodników – pierwszych trzech wyłącznie nastraszyło przeciwników, by strzał mógł oddać Kasami. Pomysł dobry, wykonanie interesujące, wykończenie jednak mogło być znacznie lepsze.

Schürrle show rozpoczęło się w 53. minucie, kiedy napastnik otrzymał świetnie podanie od Hazarda, zszedł z prawego skrzydła w pole karne, po czym płasko uderzył przy prawym słupku, otwierając wynik spotkania. Druga bramka Niemca to znów współautorstwo Hazarda, który świetnie podał między obrońców, dając koledze szanse na spokojne wykończenie. Tak też zrobił i w 65. minucie było już 2:0 dla Chelsea. Hat-trick Schürrle przyszedł w 68 minucie, kiedy drogę między obrońcami odnalazła piłka Torresa. I tym razem zawodnik meczu na Craven Cottage nie miał problemu z pokonaniem bramkarza, dając 3:0 dla Chelsea. Schürrle mógł mieć goli… cztery, gdyby udało się tylko wykończyć dośrodkowanie w 80. minucie. Wówczas bramkę na koncie miało już Fulham – rzut rożny w 74. minucie narobił nieco zamieszania w polu karnym Petra Cecha – piłka zawędrowała za dalszy słupek, gdzie odnalazł ją zawodnik gospodarzy. Futbolówka wróciła przed bramkę, a świetnie odnalazł ją Heitinga, dając Fulham honorowe trafienie.

Fulham 1-3 Chelsea
52’, 65’, 68’ Schürrle – 74’ Heitinga