Sport4fans.pl Piłka nożna Marsz Liverpoolu trwa, Boruc bezradny

Marsz Liverpoolu trwa, Boruc bezradny

Piłka nożna | 01 marca 2014 22:16 | Michał Kozera

Southampton nie udało się powstrzymać Liverpoolu w spotkaniu na rozgrywanym na St. Mary’s Stadium w ramach 28. kolejki angielskiej Premier League. Pewnie krocząca przed siebie drużyna Brendana Rodgersa 3 golami zapewniła sobie wyjazdowe zwycięstwo, awansując na pozycję wicelidera i wyprzedzając Arsenal.

Strzelanie w Southampton mogło zacząć się od pierwszych minut, jednak wiele szczęście i umiejętności wykazała wówczas defensywa Southampton. Do 10. minuty goście mieli już 3 rzuty rożne, na które kilka razy odpowiedzieć próbowali Święci, jednak dopiero w 18. minucie zaczęło się prawdziwe strzelanie. Skończyło się szczęście gospodarzy, gdy piłka wytrącona spod nóg Sturridge’a trafiła do Suareza, któremu pozostał tylko strzał – zamienił go na bramkę w swoim 100. występie w Liverpoolu.

Na kolejną bramkę na St. Mary’s Stadium przyszło czekać do 58. minuty. Wówczas znów pokazał się Luis Suarez, który z piłką ruszył w pole karne, znajdując dobre ustawionego Raheema Sterlinga. Szybkie podanie na środek i pewny strzał z 11 metra młodej gwiazdy Liverpoolu – 2:0 dla Liverpoolu. Ostatnie trafienie już do szatni zdobył Steven Gerrard, a jeżeli kapitan z Anfield trafia, to można podejrzewać, że mieliśmy rzut karny. I słusznie – w 5. minucie doliczonego czasu gry faulowany w polu karnym był Luis Suarez, a jedenastkę pięknym strzałem w prawe okienko wykorzystał Gerrard, ustalając wynik spotkania.

Southampton nie może sobie zarzucić wiele – zagrali dziś dobrze i odważnie atakowali przeciwnika. W ostatecznym rozrachunku mieli trochę pecha, bowiem trafili na Liverpool, którego ofensywa w tym sezonie jest nie do zatrzymania. Nie pomógł Boruc, nie udało się to Fonte, swoje zadanie wykonał natomiast Suarez i spółka. Efekt? 0:3 w Southampton.

Southampton 0:3 Liverpool
16’ Suarez, 58’ Sterling, 95’(k) Gerrard