Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Echa meczu z Litwą: Uczymy się grać jak Polacy!

Echa meczu z Litwą: Uczymy się grać jak Polacy!

Piłka nożna | 05 marca 2014 22:26 | Mateusz Decyk

 Młodzieżowa reprezentacja Polski wygrała ze swoimi rówieśnikami z Litwy. Mecz wygraliśmy gładko, bo aż 5:0. Co prawda całe spotkanie przypominało momentami mecz treningowy, ale z pewnością widowisko było o wiele ciekawsze niż to, którym uraczyli nas piłkarze na Stadionie Narodowym. Na pomeczowej konferencji na Stadionie Miejskim w Białymstoku mogliśmy wysłuchać i zapytać się o kilka kwestii trenerów obu zespołów. Marcina Dornę i Arminasa Narbekovasa


Arminas Narbekovas:


Pozdrawiam kibiców z Polski i całą reprezentację, która zakończyła ten mecz z bardzo dobrym rezultatem. Jeszcze raz Polska udowodniła, że jest krajem futbolu, a jej zawodnicy potrafią grać w piłkę nożną. Rozpoczęliśmy to spotkanie z bardzo młodym zestawieniem, bo większość stanowili piłkarze urodzeni w 1995 roku, ponieważ czterech liderów naszego zespołu zostało powołanych do kadry seniorskiej. Niestety nie mogliśmy ich zastąpić równorzędnymi zawodnikami, a tymi którzy byli w tym momencie dostępni. Od dzisiaj będziemy się uczyć grać tak jak grają Polacy.

 

***

 

Marcin Dorna:


Oczywiście cieszymy się z wyniku, który odzwierciedla to co widać było na boisku. Mówiliśmy sobie przed tym przed spotkaniem, że może ono pokazać postępy jakich dokonaliśmy w ostatnim czasie. Spotkaliśmy się z tym zespołem dwanaście miesięcy temu w Siedlcach. Tam wygraliśmy, po wydaje mi się wyrównanym meczu, a w tym spotkaniu widać było progres. Chodzi nie tylko o postęp całej drużyny, ale też poszczególnych zawodników i z tego bardzo się cieszę.


Wynik Grecji jest oczywiście ważny, ale to nasze spotkania są dla nas najważniejsze. Wierzymy w zasadę, że najlepiej liczyć na siebie, a nie na potknięcia innych i myślę, że na wrześniowy mecz w Grecji będziemy przygotowani i tak jak już mówiłem, skupiamy się przede wszystkim na sobie.


Jeśli któryś z moich zawodników nie będzie dostępny we wrześniu ze względu na powołanie do kadry seniorskiej to nie będzie to powód do rozpaczy, a raczej do dumy. Naszym głównym zadaniem jest selekcja zawodników do pierwszej reprezentacji i każde powołanie do najważniejszej drużyny w Polsce, będzie dla nas wielkim wyróżnieniem za naszą pracę i motywacją do dalszych starań. Mamy szerszą kadrę, jeśli chodzi o obserwację to trzeba powiedzieć, że reprezentacja U20 rozegrała dzisiaj bardzo dobry mecz we Włoszech, także myślę że kolejni zawodnicy, którzy wkrótce zagrają w naszej drużynie podniosą również poziom tego zespołu.


Sport4fans: Po tym jak powołania do kadry seniorskiej otrzymają pana najlepsi zawodnicy będzie pan konsultował się w ramach selekcji z trenerami niższych szczebli młodzieżowych zespołów?


Dokładnie tak się dzieję, swojej konsultacji nie będę rozpoczynał, bo ona ciągle trwa, my się często spotykamy, dyskutujemy na temat moich poszczególnych zawodników i również korzystamy z młodszych zawodników, bo nie wszyscy dzisiaj na boisku byli z rocznika 92, więc naszą rolą jest stała konsultacja i wyszukiwanie do kadry również zawodników z niższych szczebli.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)