Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna XI kolejki T-ME. Nadmiar pomocników, ubogo w defensywie

XI kolejki T-ME. Nadmiar pomocników, ubogo w defensywie

Piłka nożna | 11 marca 2014 19:00 | Sebastian Ibron
Ligowy wyjadacz był wiodącą postacią swej drużyny
fot. T-Mobile Ekstraklasa / x-news
Ligowy wyjadacz był wiodącą postacią swej drużyny

Co możemy stwierdzić na pewno po tej kolejce – to to, że nie mieliśmy wielkich kłopotów z wytypowaniem jedenastki, która na miejsce w naszym zestawieniu zasłużyła. W zasadzie na każdą ofensywną pozycję propozycje nasuwały się same, a defensywa? A w obronie cudów nie ma. Solidni wyrobnicy pozajmowali w komplecie miejsca z tyłu.


Marian Kelemen – Mecz we Wrocławiu mógł zakończyć się kanonadą, ale Legia miała Dudę, a Śląsk Kelemena. Legia wielokrotnie była bliska zdobycia gola, lecz za każdym razem gdy piłka leciała w światło bramki, musiała uznać wyższość Słowaka. Ostatecznie Legia zdobyła bramkę i uratowała remis, lecz bramkarz Śląska nie miał nic do powiedzenia przy tym uderzeniu.

 

***


Piotr Stawarczyk – Stoper „Niebieskich” był jedną z ważniejszych postaci w meczu na Reymonta. Ruch wywiózł zwycięstwo z czystym kontem, a sporą rolę w tym celu odegrał właśnie Piotr Stawarczyk. Nie dał pograć Brożkowi, a poza tym wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Stilicia.

 

Michał Pazdan – Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy to pomocnik czy też obrońca. W meczu z Zagłębiem harował od linii do linii, kasował akcje przeciwnika, rozgrywał. Wprawdzie grał na pozycji pomocnika, ale grzechem byłoby go nie wyróżnić, dlatego też znalazł się w naszej jedenastce.

 

Daniel Dziwniel – Nie po raz pierwszy ten zawodnik nam zaimponował. Młody obrońca ciągle prowokuje selekcjonera pierwszej reprezentacji do sprawdzenia go. Stale wysyła sygnały, nie inaczej było w meczu przeciwko Wiśle. Definicja solidności.


***


Miroslav Radović – Nasze zestawienie byłoby kompletnie nic nie warte, gdyby Serba zabrakło. W meczu ze Śląskiem był kluczową postacią Legionistów. Walczył, szarpał, podawał, strzelał. Ostatecznie dopiął swego pod koniec meczu, kiedy zdobył wyrównującego gola z półobrotu.


Sebastian Dudek – Stary wyjadacz pokazał, że grać jeszcze potrafi. Gdy Zawisza remisował z Górnikiem, to wziął się ostro do roboty. Najpierw zdobył piękną bramkę z trzydziestu metrów i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, lecz na tym nie spoczął. Później dołożył piękną (kto wie czy nie piękniejszą od poprzedniej) bramkę i bydgoszczanie zwyciężyli 3:1.


Vlastimir Jovanović – Korona rozegrała dwie diametralnie różne połowy. To nie zmienia faktu, że Serb rozgrywał stale naprawdę dobre spotkanie. Do naprawdę solidnej gry dołożył piękną bramkę, dzięki której kielczanie zwyciężyli 1:0.

 

Marcin Kaczmarek – Kto wie jak zakończyło by się starcie Lecha z Widzewem, gdyby nie ten skrzydłowy. To on dał impuls Widzewiakom, by gonić przyjezdnych. Co najważniejsze, zrobił to skutecznie. W ostatnich minutach najpierw zdobył gola, a następnie dorzucił piękną piłkę na głowę Visnakovsa.

 

***


Łukasz Teodorczyk – Lech nie zapamięta dobrze starcia w Łodzi, ale „Teo” w tym meczu zaprezentował się bardzo przyzwoicie. Grał niezłe spotkanie, które uświetnił bramką oraz asystą. Dzięki jego grze Lech wywiózł punkt ze stadionu Widzewa.

 

Grzegorz Kuświk – Niesamowite rzeczy wyprawia Jan Kocian jako szkoleniowiec Ruchu. Wielu piłkarzom przypomniał jak należy grać w piłkę, a niektórych w nią nawet nauczył grać, czego najlepszym dowodem jest gra tego napastnika. Kuświk zdobył bramkę, dzięki której Ruch zwyciężył w Krakowie 1:0.

 

Wahan Geworgian – Urodzony w Armenii zawodnik dał znak do kolejnych ataków na bramkę Górnika. Jego wyrównująca bramka, notabene przepiękna, była bardzo istotna dla losów spotkania pomiędzy Zawiszą i Górnikiem.


***


Rezerwowi: Zajac, Ukah, Madera, Vrdoljak, Straus, Quintana, Visnakovs.


SEBASTIAN IBRON
TWITTER: @sebastianibron

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)