Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Przeciw chorobie wszyscy jesteśmy tacy sami - zmarł Tito Vilanova

Przeciw chorobie wszyscy jesteśmy tacy sami - zmarł Tito Vilanova

Piłka nożna | 25 kwietnia 2014 19:53 | Michał Kozera

fot. FC Barcelona / facebook.com

Po raz kolejny w najbardziej brutalny z możliwych sposobów życie uświadomiło nam, że choć jedni nazwiemy siebie zwykłymi ludźmi a innych geniuszami i naszymi idolami – wszyscy jesteśmy tacy sami. Nowotwór zabrał światu Tito Vilanovę tak, jak zabiera niejednokrotnie naszych bliskich czy znajomych. Przy okazji – na jedną chwilę zjednoczył kibiców.

 

Bez względu na klub, jaki się wspiera, zewsząd dało się słyszeć wyrazy wsparcia dla utalentowanego trenera gdy wykryto u niego nowotwór ślinianki przyusznej. Wychowanek Barcelony na skutek choroby musiał przerywać swoją trenerską działalność w klubie wielokrotnie, mimo to jednak udało mu się objąć drużynę po Pepie Guardioli i, gdy choroba postępowała dalej, doprowadzić ją do mistrzostwa.

 

Po wygraniu ligi Hiszpan nie miał wyjścia – musiał zrezygnować z wymarzonej posady i rozpocząć kurację, która miała pomóc mu w walce z rakiem. Wydawało się, że jest lepiej, niestety dziś zabrzmiał dla niego ostatni gwizdek i Tito zszedł z boiska.

 

Choroba nie wybiera a wobec nowotworu niemal wszyscy jesteśmy równi. Tak było i w tym wypadku – odszedł świetny trener pozostawiając za sobą ogromny smutek w Barcelonie oraz na całym świecie gdzie dziś głównym hasłem jest szacunek – kibice Realu, Atletico, Espanyolu składają kondolencje i łączą się z codziennymi rywalami spod barw Blaugrany. Podobne słowa napływają z całego świata – bo kto nie dopingował Tito Vilanovie w tak ważnym pojedynku? Chyba każdy z nas.


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)